Türkiye’de Bir İlk! İş Bankası Robofon Danışmanı Hizmete Başladı!

Türkiye İş Bankası Robofon Danışmanı hizmeti Türkiye’de bir ilke imza attı.

İş Bankası’ndan Türkiye’de Bir İlk!

Türkiye İş Bankası birikim yapmak isteyenler için bir ilki hayata geçirdi. Robofon Danışmanı adlı hizmetle İş Bankası müşterileri risk tercihlerine uygun olan yatırımlar hakkında karar almalarını daha kolay hale getiren fon danışmanlığı hizmeti sunuluyor. Robofon Danışmanı, Türkiye İş Bankası’nın İşCep mobil şubesi ve internet şubesinde hizmet vermeye başladı. Hizmetin özellikleri arasında birikim sahibinin kendine has finansal durumu ve ihtiyaçlarının kolayca anlaşılabilmesi için bir anket bulunuyor. Bu anketle kişinin durumu analiz edilerek risk algısı ve uygun yatırım profili belirleniyor.

Robofon Danışmanı Yerli Teknoloji Firmasının Ürünü

İş Bankası Robofon Danışmanı yatırımcıların küçük birikimlerini dahi değerlendirmesini sağlıyor. İş Portföy’ün uzmanlığı ve deneyiminde yönetilen Robofon Ailesi bünyesinde müşterilere özel en uygun fon belirleniyor ve yatırıma imkan sağlanıyor. Robofon Danışmanı yerli finans ve teknoloji girişim şirketi Smart Advice tarafından geliştirildi. Robofon Danışmanı’nda yer alan Yatırımcı Profilleme Modülü ayrıca fintech ve banka tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Hizmetin amacı birikim sahiplerinin doğru yatırım için doğru karar almasının sağlanması olarak belirtiliyor.

İş Bankası 95 Yıldır Girişimlerine Devam Ediyor

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Ertürk, Robofon Danışmanı ile ilgili konuştu. Ertürk, Robofon Danışmanı’nın İş Bankası internet şubesine ve mobil uygulama İşCep’e entegrasyonunun tamamlandığını, hizmetin birikim sahipleri için Türkiye’de bir ilk olduğunu söyledi. Modelin bir fintech girişimi olan Smart Advice ile birlikte geliştirildiğini belirten Yılmaz Ertürk, İş Bankası’nın 95 yıldan bu yana girişimlerine kesintisiz bir şekilde devam ettiğini de sözlerine ekledi.