Türkiye’nin En İtibarlı Bankası Ziraat Bankası Oldu!

29.05.2019
A+
A-
Türkiye’nin En İtibarlı Bankası Ziraat Bankası Oldu!

Türkiye İtibar Endeksi araştırmasının sonuçlarına göre Ziraat Bankası, Türkiye’nin en itibarlı bankası seçildi.

Türkiye İtibar Endeksi Sonuçları Belli Oldu

Türkiye’nin akademik denetimler kapsamında yapılan ilk ve tek saha araştırması olarak bilinen Türkiye İtibar Endeksi araştırmasının bu yıl sekizincisi düzenlendi. Türkiye İtibar Endeksi’nde birinci olanlar ödüllerini aldılar. Ziraat Bankası yapılan araştırmaya katılanlar tarafından Türkiye’nin en itibarlı bankası seçildi. Endeksin belirlenmesi için yapılan araştırma ve ankette pek çok kategoride en itibarlılar belirlendi.

Türkiye’nin En İtibarlı Markaları Belli Oldu

Türkiye İtibar Endeksi’nde kazananlar pek çok kategoride belirlendi. Buna göre Türkiye’nin en itibarlı markaları Koç Holding, Ağaoğlu, Enerjisa, Ülker, Opet, Türk Hava Yolları, Teknosa, Eczacıbaşı, ETS Tur, İstikbal ve Arçelik oldu. Anketin katılımcıları Ziraat Bankası’nı Türkiye’nin En İtibarlı Bankası seçtiler.

Araştırma Bu Yıl Sekizinci Kez Yapıldı

Türkiye İtibar Endeksi araştırması; Yıldız Teknik Üniversitesi ve Türkiye İtibar Akademisi işbirliğinde gerçekleştirildi. Araştırmanın Türkiye’deki akademik denetim kapsamında yapılan ilk ve tek saha anketi olduğu biliniyor. Türkiye İtibar Endeksi’nde ödüller sahipleri ile buluştu. Türkiye İtibar Endeksi ödül töreni Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Yıldız Yerleşkesi Oditoryum salonunda düzenlendi. Ödül töreninde ev sahipliğini Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin yaptı.

60 Soru 12 Bin Kişiye Soruldu

Türkiye’nin en itibarlı bankasının Ziraat Bankası olarak seçildiği Türkiye İtibar Endeksi araştırması Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nün akademik denetimi ile gerçekleşiyor. Araştırmanın raporları da aynı bölüm tarafından hazırlanıyor. Araştırma 15 Aralık 2018 – 30 Ocak 2019 tarihleri arasında 12 bin civarında kişiye 60 adet sorunun sorulması şeklinde yapıldı.