a

UBER Rakibini Satın Almak için Teklif Verdi!

UBER Rakibini Satın Almak için Teklif Verdi!
0

BEĞENDİM

UBER tarafından Dubaili rakibi Careem’in satın almak için teklif verildi.

UBER Teklifini 2.5 Milyar Dolara Yükseltti

UBER, geçen aylarda bir kez daha gündeme gelen Dubaili firma ve kendisinin de rakibi olan Careem’in satın alınması için bir defa daha teklif verdi. UBER daha önce Careem için 1 milyar dolar teklif vermiş, ancak bu teklif rakibi tarafından kabul edilmemişti. Şimdi bu teklif 2.5 milyar dolara yükseltildi. UBER’in Careem’e yaptığı satın alma teklifi ve fiyat ile ilgili henüz iki şirket tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

UBER’in İlk Teklifi 1 Milyar Dolardı

UBER, kendisi ile aynı iş faaliyetlerinde bulunan, merkezi Dubai’de olan ulaştırma servisi Careem adlı şirketi satın almak istiyor. UBER daha önce 1 milyar dolar olarak sunduğu ve kabul edilmeyen fiyatı revize etti. Careem için UBER tarafından verilen yeni teklifin 2.5 milyar dolar olduğu öğrenildi. Careem ve UBER, 2018 yılının temmuz ayında Orta Doğu’da maliyetleri giderek artan rekabette hizmetlerinin birleştirilmesi konulu görüşmelere start verdiği iddia edildi. Daha önce çıkan haberlerde Careem’i UBER’in satın alacağına dair bilgiler yer almış, verilen ilk teklifin 1 milyar dolar olduğu söylenmişti.

Yeni Hizmet ve Ürünlerle Geleceğiz Denmişti

O dönem şirketin üst düzey yetkilisi Maha Abouelenein tarafından yapılan açıklamada bu dedikodular hakkında yorum yapmayacakları, yeni pazarlara erişim ve mevcut olan pazarlardaki konumlarının korunması için platformlarına yeni hizmetlerin ve yeni ürünlerin katılacağını, bu sektörde var olmaya daha yeni başladıkları söylenmişti. Aynı dönemde UBER bir yandan İstanbul’daki faaliyetlerine devam ederken, Careem yasal düzenlemelerin ardından durum netlik kazanana kadar Ankara ve İstanbul’daki 9+1 VIP hizmetler durdurulmuştu. Bu şehirlerde UBER sadece taksi çağırma hizmeti ile faaliyetlerine devam ediyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.