→ ING Bank 0.79'dan başlayan oranlara ihtiyaç kredisi başvurusu  

→ ING Bank 0.79'dan başlayan oranlara ihtiyaç kredisi başvurusu  

Ukrayna Merkez Bankası’ndan Türkiye’ye Ziyaret!

Ukrayna Merkez Bankası’ndan bir heyet Türkiye’ye gelerek Turkcell’in güvenlik teknolojilerini inceledi.

Ukrayna Merkez Bankası Güvenlik Heyeti İstanbul’da

Ukrayna Merkez Bankası yetkililerinden oluşan bir heyet Turkcell tarafından geliştirilen güvenlik teknolojilerini yerinde görmek ve incelemek üzere İstanbul’da geldi. Bu konuyla ilgili Turkcell tarafından bir açıklama yapılarak detaylar paylaşıldı. Açıklamada siber güvenlik alanında geliştirdiği çözümleri ve uygulamaları kurumlara sunarak hizmet veren Turkcell’in bu çalışmalarının diğer ülkelerce de ilgi görmeye başladığından bahsedildi. Bu kapsamda Ukrayna Merkez Bankası Güvenlik Heyeti’nin Turkcell’in İstanbul’un Maltepe ilçesinde bulunan Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdiği bildirildi.

Ukrayna MB’nin Üst Düzey Yöneticilerinden Ziyaret

Ukrayna Merkez Bankası Güvenlik Heyeti, İstanbul’daki Turkcell Siber Güvenlik Operasyon Merkezi yetkililerinden bilgi alarak çalışmaları yerinde inceleme fırsatı buldu. Heyette Ukrayna Merkez Bankası Güvenlik Müdürü Oleksandr Skomarovskiy, Ödeme Sistemleri Bilgi Güvenliği Teknolojileri Müdürü Serhiy Ivanyshyn ve Güvenlik Müdür Yardımcısı ve Bilgi Güvenliği Müdürü Anton Kudin yer aldı. Ukrayna MB yetkililerini, Turkcell yetkilileri ağılayarak bilgi verdiler. Ziyaretle ilgili Turkcell Teknolojileri Yönetimi ve Güvenlik Direktörü Feridun Aktaş bir açıklama yaptı.

Ukrayna Merkez Bankası Kredi Kayıt Bürosu’nu Ziyaret Etti

Yapılan açıklamada Turkcell’in siber güvenlik ve operasyon merkezlerinin sunduğu çözümler ve alt yapısı itibariyle diğer ülkelerdeki kurumlar ve kuruluşların da ilgisini çektiğini, bunun en son örneğinin Ukrayna Merkez Bankası yetkililerinin ziyareti olduğunu söyledi. Turkcell Siber Güvenlik ve Operasyon Merkezleri’nde özel uzman ekiplerin 7 gün 24 saat çalıştıklarını, KKTC, Belarus ve Ukrayna’daki iştiraklerine siber güvenlik hizmeti verildiğini de belirtti.

Edinilen bilgilerden Ukrayna MB ekibinin daha sonra dokuz banka tarafından ortaklaşa kurulmuş olan KKB yani Kredi Kayıt Bürosu’nun güvenlikle ilgili bölümlerini de ziyaret ettiği öğrenildi.

 


→ ING Bank 0.79'dan başlayan oranlara ihtiyaç kredisi başvurusu  
Kapalı