Usta Bankacıdan Yapılandırma Hakkında Önemli Uyarılar!

Pergo Yönetici Direktörü olarak bilinen Başar S. Yücel Türk ekonomisinin içerisinde bulunduğu durumu değerlendirdi. Bu süreç içerisinde bankacılık sektöründe sık sık karşımıza çıkan yeniden yapılandırma sistemini ve bu duruma karşı bankaların izlemiş olduğu faiz seçeneklerini değerlendirdi. Özellikle yeniden yapılandırma sistemi hakkında önemli uyarılarda bulundu.

Günümüzde meydana gelen finansal dar boğaz pek çok şirketin olumsuz etkilenmesine neden oldu. Bu durumda şirketlerin kötü günlerde dahi rahat bir nefes almaları için çeşitli seçenekler sunuyor. Bu durum yaratıcı ve anahtar teslim projelerinden bahsederken bu konuda önemli değerlendirmelerde bulundu.

Pergo Türkiye son yıllarda, sektörde dikkat çeken bağımsız bir finansman kuruluşu olarak ifade ediliyor. Bankacılık sektöründe de tecrübeli olan isimleri bünyesinde bulundurması sebebiyle doğru ekiple aynı masada buluşarak doğru stratejileri de oluşturmuş bir sistemden meydana geliyor.

Son yıllarda finans sektöründe yeniden yapılandırma gündeme geliyor. Ancak bu konuda da uzman bir kadro kriz yönetimi sağlamaya devam ediyor.  Bütün borçları yapılandırmak ve en önemlisi doğru yapılandırmak mümkün mü soruları çerçevesinde bu konuda kritik değerlendirmelerde bulundu. Yapılandırma projeleri hakkında ise; ‘Biz şirket olarak projeleri 4 ile 6 hafta arasında değerlendirmeye alıyoruz. Bu değerlendirmeler sonrasında şirketin yapması gerekenleri belirliyoruz. Tecrübemizi birleştirerek doğru çözümleri sunuyoruz. Bizim için yapılandırma sisteminde mutlaka gerekli olan şeyler; yapılandırmanın borç seviyesini ölçecek olan FAVÖK marjı, gerçekçi varsayımlara dayalı olarak gerçekleşen nakit akışının belirleyeceği geri ödemesiz dönem ve borç servisine uygun vade de mutlaka ilave nakit girişi olması bizim için son derece önemlidir’ dedi.

Kapalı