vakif-emeklilik-ogrencileri-odullendirdi

Vakıf Emeklilik Öğrencileri Ödüllendirdi!

Vakıfbank iştiraklerinde olan Vakıf Emeklilik tarafından geleceğin sigortacıları ödüllendirildi.

Vakıf Emeklilik Lise Öğrencilerini Yarıştırdı

Vakıfbank’ın iştiraki kurumlardan olan Vakıf Emeklilik öğrencilerin sigortacılık alanında tecrübe kazanmasını ve gençlerin arasında finansal okuryazarlık düzeyinin yükseltilmesini hedefleyerek bir yarışma düzenledi. Vakıf Emeklilik tarafından düzenlenen Sigorta Laboratuvarı Sanal Fon Yönetimi Yarışması’nın kazananları belli oldu. Yarışma İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yönlendirmeleri ile Kadıköy Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ve Şişli Ahi Evran Meslek Lisesi’nde açılan Sigorta Laboratuvarlarında 11. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. Yarışma 1 Kasım 2018 – 30 Nisan 2019 tarihleri arasında devam etti.

Lise Öğrencileri Ödüllerini Aldılar

Vakıfbank bünyesinde sigortacılık alanında faaliyetler yürüten Vakıf Emeklilik’in Sigorta Laboratuvarı Sanal Fon Yönetimi Yarışması’nda Şişli Ahi Evran Meslek Lisesi’nde 12. sınıfta okuyan Ezgi Çakmak ile 11. sınıfta okuyan Tuğba Şevval Nur Dağ birincilik ödüllerinin sahibi oldular. Bu öğrenciler en iyi portföy getirisine ulaşarak yarışmayı kazandılar. Yarışmada birinci olan öğrencilerin ikisine de bilgisayar armağan edildi. İkinci olan öğrencilere tablet, üçüncü olan öğrencilere de hediye çeki verildi. yarışma süresince her ayın sonunda en çok fon getirisi elde eden öğrencilere 100 lira değerinde hediye çeki armağan edildi.

Finansal Okuryazarlığı Önemsiyoruz

Yarışmanın kazananlarına ödülleri Vakıf Emeklilik Genel Müdür Yardımcıları Volkan Sinan ve Ender Şenol tarafından verildi. Volkan Sinan yaptığı konuşmada Türkiye’deki gençlerin finansal okuryazarlık eğitimlerine değer katmayı amaçladıklarını, okuryazarlık oranının artırılması için çalışmalarının devam ettiğini, Vakıf Emeklilik olarak bu hedefle gerçekleştirdikleri birçok projeyle fark yarattıklarını söyledi.