Vakıf Faktoring Genel Müdürü FKB’ye Başkan Oldu!

Vakıf Faktoring Genel Müdürü Aynur Eke, FKB Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Aynur Eke FKB’nin Yeni Başkanı Seçildi

Vakıf Faktoring’de Genel Müdür olarak görev yapan Aynur Eke, FKB kısa adıyla anılan Finansal Kurumlar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı oldu. FKB, Türkiye’de finans alanında önem arz eden finansal kiralama, faktoring ve finansman şirketlerini temsil ediyor. Finansal Kurumlar Birliği’nin 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı İstanbul’da yapıldı. FKB Genel Kurul’una ekonomi yönetiminin önemli oyuncuları katıldı. Toplantıda Türkiye ekonomisi ve banka dışı finans sektörü ile ilgili değerlendirmeler yapıldı, ülke ekonomisinin geleceğine dair ön görüler paylaşıldı.

Toplantıya Berat Albayrak da Katıldı

FKB 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, FKB’ye üye 94 şirketin üst düzey temsilcileri katıldı. Genel Kurul’da, Finansal Kurumlar Birliği yeni yönetim kurulu, sektör temsil kurulu ve yönetim kurulu başkanı seçimi de yapıldı. Vakıf Faktoring Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevde bulunan Aynur Eke, yeni FKB Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Aynur Eke FKB Başkanlığı’na seçilmesinin ardından bir de konuşma yaptı.

FKB Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Konuşma Yaptı

FKB Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Aynur Eke, Finansal Kurumlar Birliği’nin yeni Başkanı olmaktan gurur duyduğunu, eski başkan Adem Duman’a ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiğini söyledi. FKB yeni Yönetim Kurulu olarak şu ana kadar olduğu gibi birleştirici ve sektörün hassasiyetine, dinamiklerine uygun olarak hareket etmeye devam edeceklerini, 3 yıllık görev süresi dahilinde banka dışı finans sektörünün layık olduğu yere gelmesi için çalışacaklarını söyledi.