Vakıf Katılım 310 Milyon Liralık Kira Sertifikası İhraç Etti!

Vakıf Katılım Bankası tarafından 310 milyon kiralık kira sertifikası ihraç işlemi başarıyla gerçekleştirildi.

Vakıf Katılım’dan 77 Gün Vadeli Sertifika İhracı

Vakıf Katılım Bankası kira sertifikası ihraç işlemlerine bir yenisini daha ekledi. Banka tarafından toplam tutarı 310 milyon lira olan kira sertifikasının satışı başarıyla gerçekleştirildi. İhraç işlemine Vakıf Katılım Bankası adına Vakıf Varlık Kiralama AŞ. Adlı iştirak şirketi aracılık etti. İhracı sağlanan kira sertifikalarının toplam tutarı 310 milyon lira olurken vadesi de 77 gün olarak belirlendi. İhraç nitelikli yatırımcılara satış yoluyla gerçekleşti. Vakıf katılım Bankası tarafından bu kira sertifikası ihracı le ilgili bir açıklama yapıldı.

İhraca Vakıf Varlık Kiralama Aracılık Etti

Vakıf Katılım Bankası tarafından yapılan açıklamada kamunun gücünün ve vakıfların paylaşımcı kültürünün bir araya getirilerek katılım bankacılığı alanına yeni bir soluk kazandıran Vakıf Katılım Bankası’nın çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiğinden bahsedildi. Açıklamada yatırımcıların ihtiyaç duydukları finans kaynaklarına kolay bir şekilde ulaşabilmelerinin sağlanması için çalıştıkları da belirtildi. Banka’nın iştiraklerinden olan Vakıf Varlık Kiralama adlı şirket tarafından aracılık edilen kira sertifikası ihracının 77 gün vadesinin ve 310 milyon lira tutarının olduğu bilgisi de verildi.

Nitelikli Yatırımcılara Kira Sertifikası İhraç Edildi

Vakıf Katılım Bankası yeni kira sertifikası ihracını nitelikli yatırımcıya satış yöntemiyle tamamladı. Banka’nın şu an itibariyle piyasalarda 1.7 milyar lira değerinde kira sertifikası bulunuyor. Vakıf Katılım tarafından geride kalan 24 aylık dönemde toplam 10.9 milyar lira tutarında kira sertifikasının ihraç işlemi başarıyla tamamlandı.

2 Yılda 10.9 Milyar Liralık Sertifika İhraç Edildi

Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş yaptığı açıklamada yatırımların bir ülkenin ekonomisine ve büyümesine doğrudan etkisinin olduğunu, Vakıf Katılım’ın kuruluşundan bu yana yatırımcılara çeşitli destekler sağladığını, kira sertifikası ihraçlarının da bunlardan biri olduğunu, 2 yılda 10.9 milyar liralık kira sertifikası ihraç ettiklerini söyledi.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı