Vakıf Katılım 315 Milyon Liralık Kira Sertifikası İhraç Etti!

Vakıf Katılım Bankası tarafından 315 milyon lira tutarında kira sertifikasının ihracı gerçekleştirildi.

Vakıf Katılım Bankası 98 Gün Vadeli Sertifika İhracını Tamamladı

Vakıf Katılım Bankası tarafından gerçekleştirilen kira sertifikası ihracına Banka’nın iştiraklerinden olan Vakıf Varlık Kiralama AŞ. adlı şirket aracılık etti. Vakıf Katılım tarafından bu konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada kira sertifikası ihraç işleminin nitelikli yatırımcılara satış yoluyla yapıldığı, işleme Vakıf Varlık Kiralama’nın aracılık ettiği, ihraç işleminin tutarının 315 milyon lira olduğu, vadesinin ise 98 gün olarak belirlendiği bildirildi. Açıklamada Vakıf Katılım’ın kira sertifikası ihracına yoğun talep geldiği de belirtildi.

Misyonumuz Katılım Bankacılığından Pay Almak Değil

Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş da açıklamada görüşlerini bildirdi. İkram Göktaş, temel misyonlarının katılım bankacılığı sektöründen pay almak ve bu şekilde büyümekten öte Türkiye ekonomisini ve katılım bankacılığını büyütmek olduğunu söyledi. Göktaş, yurtiçinde ve yurtdışından sağlanacak olan daha çok tutardaki fonu daha çok kişiyle buluşturmak için çaba harcadıklarını, çalışmalarını bu yönde sürdürdüklerini, bu amaç doğrultusunda 22 Mayıs 2019 tarihinde kira sertifikası ihracı gerçekleştirdiklerini söyledi.

2019 Yılında 3.1 milyar Liralık Fon Sağladı

Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş, 2019 yılında nitelikli yatırımcıların katılımıyla toplam olarak 3.1 milyar lira tutarında fon sağladıklarını, 2018 yılında da 24 tertip şeklinde toplam tutarı 4.4 milyar lira olan kira sertifikasını ihraç ettiklerini hatırlattı. Vakıf Katılım’ın şu an itibariyle tedavülde 1.8 milyar liralık kira sertifikası bulunuyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı