Vakıf Katılım 450 Milyon Liralık Kira Sertifikası İhraç Etti!

Vakıf Katılım Bankası tarafından 450 milyon lira değerinde kira sertifikası ihraç edildiği açıklandı.

Vakıf Katılım’dan 70 Gün Vadeli Kira Sertifikası İhracı  

Vakıf Katılım Bankası değeri 450 milyon lira olan kira sertifikası ihraç işlemini başarıyla gerçekleştirdi. Nitelikli yatırımcılara satış yöntemiyle gerçekleşen kira sertifikası ihracında tutar 450 milyon lira olurken, vade de 70 gün olarak belirlendi. İhraç işlemi Vakıf Katılım Bankası iştiraklerinden olan Vakıf Varlık Kiralama AŞ. adlı şirket tarafından yapıldı. Vakıf Katılım tarafından bir açıklama yapılarak kira sertifikası ihracı ile ilgili bilgi verildi. Açıklamada ihraca ilginin oldukça yoğun olduğu belirtildi.

2019 Yılında 4.7 Milyar Liralık İhraç Gerçekleşti

Vakıf Katılım Bankası tarafından yapılan açıklamada Banka olarak vakıfların paylaşımcı kültürünün ve devletin gücünün bir araya getirilerek çalışmalara devam edildiği söyledi. Açıklamada katılım bankacılığına yeni bir soluk getirmek isteyen Vakıf Katılım Bankası’nın, iştiraklerinden olan Vakıf Varlık Kiralama aracılığıyla yeni bir kira sertifikası ihraç işlemi gerçekleştirdiği, işlemin 1 Ağustos 2019 tarihinde nitelikli yatırımcıya satış yoluyla yapıldığı, tutarının 450 milyon lira, vadesinin 70 gün olduğu da bildirildi. Vakıf Katılım bu ihraçla birlikte 2019 yılının başından bu yana toplamda 4.7 milyar liralık kira sertifikası ihraç etmiş oldu.

Sisteme Daha Çok Yatırımcının Dahil Edilmesi Gerekli

Açıklamada Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş da görüşlerini belirtti. İkram Göktaş, katılım bankacılığı alanının büyümesi ve gelişimi için daha çok yatırımcının siteme dahil edilmesinin bir gereklilik olduğunu söyledi. Bunun da fonlama kaynaklarının çeşitlendirilmesi ile sağlanabileceğini, finansman desteği sunulan kişi sayısının artırılması gerektiğini, Vakıf Katılım olarak çalışmalarına bu yönde devam ettiklerini de belirtti.

 

Kapalı