vakifbank-bilsemde-mekatronik-atolyesi-acti

Vakıfbank BİLSEM’de Mekatronik Atölyesi Açtı!

Vakıfbank tarafından BİLSEM’e verilen destekler kapsamında Trabzon’da bir mekatronik atölyesi açıldı.

Vakıfbank Mekatronik Atölyesini Trabzon’da Açtı

BİLSEM olarak kısaltılan Milli Eğitim Bakanlığı Bilim Sanat Merkezleri’ne Vakıfbank tarafından verilen destekler devam ediyor. Bu çerçevede BİLSEM’e destek olmak amacıyla Vakıfbank Trabzon ilinde bir mekatronik atölyesi açtı. Vakıfbank 2018 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Bilim Sanat Merkezleri’ne toplam olarak 19 adet akıl oyunları ve mekatronik atölyesi açıldı. Trabzon’da yeni açılan atölye ile birlikte 2019 yılının sonuna kadar Vakıfbank 20 adet daha atölye açmayı planlıyor. BİLSEM bünyesindeki atölyenin açılışına Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ve MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili katıldı.

Vakıfbank’ın Desteğiyle 7.200 Çocuk Eğitim Alıyor

Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Özcan, Trabzon’daki mekatronik atölyesinin açılışında konuştu. Mehmet Emin Özcan, özel çocukların yeteneklerinin ortaya çıkartılması, geliştirilmesi ve bu sayede topluma katkıda bulunulması amacıyla Vakıfbank’ın sağladığı desteklerle kurulmuş olan atölyelerde 7.200 çocuğun eğitim aldığını söyledi. Geçtiğimiz yıl 19 adet atölye açan Vakıfbank’ın 2019 yılında açmayı planladığı BİLSEM bünyesindeki atölye sayısının 20 olduğunu da belirtti.

Akıl Oyunlarında Birçok Patent Alındı

Vakıfbank’ın BİLSEM’E verdiği desteklerden bahseden Vakıfbank Genel Müdürü, bugün itibariyle Türkiye’nin çeşitli yerlerinde bulunan 141 BİLSEM’e Banka olarak 39 atölye desteği sağladıklarını söyledi. Özel yetenekli çocukların eğitimler aldığı bu atölyelerde bireysel yeteneklerin keşfedildiğini, şimdiye kadar çocukların geliştirmiş olduğu akıl oyunlarında birçok patent alındığını, mekatronik atölyelerinin de pek çok yarışmaya katıldığını da ifade etti.