Vakıfbank Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabını Devreye Aldı!

Ziraat Bankası tarafından başlatılan enflasyon korumalı mevduat hesabı uygulamasına Vakıfbank da katıldı.

Vakıfbank Enflasyona Karşı Birikimleri Koruyor

Türk Lirası ile tasarruf yapılmasına yönlendirme sağlamak adına Ziraat Bankası tarafından enflasyon oranlarına karşı koruma sağlayan mevduat hesabı ürünü hayata geçirilmişti. Bu uygulamaya Halkbank’tan sonra Vakıfbank da katıldı. Vakıfbank müşterilerinin Türk Lirası cinsinden birikimlerini enflasyona karşı korumayı taahhüt ediyor. Vakıfbank tarafından yapılan açıklamada mevduat hesaplarında yer alan TL cinsinden tasarrufların enflasyona karşı korunacağı üç yeni vadeli mevduat ürününün hayata geçirildiği bildirildi. Böylece ilk olarak Ziraat Bankası tarafından başlatılmış olan bu uygulamaya Halkbank ve Vakıfbank da dahil olmuş oldu.

Vakıfbank Üç Yeni Ürünü Devreye Aldı

Vakıfbank’ın duyurusunda müşterilerinin enflasyon oranlarından etkilenmeden birikim yapmasına ve kazanç elde etmesine imkan veren üç yeni ürünün devreye alındığı bildirildi. Vakıfbank Türk Lirası mevduatları destekleyen üç ayrı mevduat ürünü ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Bu yeni ürünler tasarruflarını Türk Lirası olarak Vakıfbank bünyesinde değerlendirmek isteyen müşterileri ilgilendiriyor.

3 Kamu Bankası Yeni Ürünlerini Sundu

Kamu bankaları enflasyona karşı korumalı mevduat hesaplarında birikim sahiplerinin enflasyon oranlarından dolayı yaşayacakları kayıpların önüne geçmeye çalışıyor. Ziraat Bankası tarafından 22 Nisan 2019 tarihinde enflasyona karşı korumalı mevduat hesabı ile ilgili bilgilendirme yapılarak bu ürünün seçenekli şekilde devreye alındığı belirtilmişti. 26 Nisan 2019’da da Halkbank benzer bir açıklama yaparak aynı amaçla iki farklı mevduat hesabı ürün tasarladığını ve bunları TL hesabı sahibi müşterilerine sunduğunu duyurmuştu. Son olarak enflasyon korumalı mevduat hesabı ürünü geliştiren banka Vakıfbank oldu.