a

Vakıfbank Fidan Bağışlarına Devam Ediyor

Vakıfbank Fidan Bağışlarına Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

VakıfBank, sürdürülebilir çevre bilinci doğrultusunda “Çevre Dostu Konut Kredisi” kullanan müşterileri adına, Çanakkale Gürece Ağaçlandırma Sahası’na 50 bin fidan bağışında bulunarak toplam bağışını 160 bine yükseltti. VakıfBank’ın fidanları, TEMA aracılığıyla dikilmeye devam ediyor.

Güçlü Türkiye’nin lider bankası VakıfBank, gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla hayata geçirdiği çevre dostu uygulamalarına devam ediyor. VakıfBank’ın, Çanakkale Gürece Ağaçlandırma Sahası’na, Çevre Dostu Konut Kredisi kullanan müşterileri adına bağışladığı50 bin fidanla toplam fidan bağışını 160 bine yükseltti. VakıfBank’ın fidanları, TEMA aracılığı ile dikilmeye devam ediyor

Konuyla ilgili açıklamada bulunan VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan,“Kurulduğumuz günden bu yana, bizlere miras kalan köklü vakıf kültürünün gücüyle finansal, toplumsal ve çevresel alanlarda değişime karşı hızlı, yenilikçi ve güvenilir çözümler üreterek müşterilerimizin, hissedarlarımızın ve ülkemizin yanındaki güç olmaya devam ediyoruz. VakıfBank olarak, çevreye karşı sorumluluğumuza uygun çalışmalarımızla doğaya saygılı iş süreçleri geliştirmeye gayret ediyoruz. Bu vizyon doğrultusunda “Çevre Dostu Konut Kredisi” kullanan müşterilerimiz adına Çanakkale Gürece Ağaçlandırma Sahası’na 50 bin adet fidan bağışında bulunduk. Böylece daha önceki dönemde yine konut kredisi kullanan müşterilerimiz ve çalışanlarımız adına bağışta bulunduğumuz 110 binden fazla fidana yenilerini eklemiş olduk ” dedi.

“Sürdürülebilir Bir Kalkınma Ancak Sürdürülebilir Bir Çevre ile Mümkün Olabilir

Sürdürülebilirliği, önemli bir yatırım olarak gördüklerini de ifade eden Özcan, “Sürdürülebilir bir kalkınma ancak sürdürülebilir bir çevre ile mümkün olabilir. 2014 yılından bu yana BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde arka arkaya üçüncü kez yer alma başarısını gösterdik. Ayrıca, CDP (Karbon Saydamlık Projesi) İklim Değişikliği Programı’nda “C” olan performans skorumuzu “B” (Yönetimsel) seviyesine yükselttik. TurSEFF programı kapsamında enerji verimliliği projelerini destekliyoruz. Genel Müdürlük birimlerimiz ve tüm şubelerimiz için ISO 14001 sertifika çalışmalarımız sürüyor. İlk etapta İstanbul’da bulunan 31 şubemiz bu sertifikayı almaya hak kazandı. Ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı, toplum geneli için değer yaratacak şekilde yönetmeye büyük bir azimle devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.