→ ING Bank 0.79'dan başlayan oranlara ihtiyaç kredisi başvurusu  

→ ING Bank 0.79'dan başlayan oranlara ihtiyaç kredisi başvurusu  

Vakıfbank İçin 417 Milyon Dolarlık Kaynak!

Vakıfbank hazine işlemlerine dayalı olarak 3 yıl ödemesiz olmak şartı ile 7 yıl vadeli olarak toplam 417 milyon dolar değerinde bir seküritizasyon işlemi gerçekleştirdiğini açıkladı. Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch tarafından Türk bankalarının Seküritizasyon programı çerçevesinde derecelendirme notları ‘yatırım yapılabilir’ seviyesinin de altına düşürülmüştü. Bu hamlenin yapılmasının ardından bankalar arasında ilk seküritizasyon işlemi tamamlandı. Bunun üzerine işlemi tamamlayan ilk bankanın Vakıfbank olması dikkat çekti.

Vakıfbank Bir İlke İmza Attı

Seküritizasyon programı çerçevesinde 417 milyon dolar değerinde bir işlem gerçekleştirildi. Bu işlem sonrasında Vakıfbank Genel müdürü Abdi Serdat Üstünsalih işlem hakkında değerlendirmelerde bulunurken bu yıl içerisinde gerçekleştirilen ilk işlem olduğunun altı çizildi. Açıklamalarında ‘Her zaman olduğu gibi sektörde yeniden farkımızı koyduk. Bu alanda Türkiye’deki ilk işlemleri de tamamladık. Temmuz ayında kredi derecelendirme kuruluşu tarafından bir not indirimi gerçekleştirilmişti. Bu not indiriminin ardından işlem için tüm bankalardan tek tek onay almak kolay değildi. Bu zorlu süreci başarıyla tamamladık. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Bu durumla birlikte Vakıfbank’a duyulan güven ve desteklerden dolayı hem diğer bankalara hem de diğer yatırımcılara teşekkür etmek istiyorum’ ifadelerini kullandı.

Vakıfbank sağladığı yeni kaynak ile uygun vadeli ve uzun vadeli fon alternatifleri ile birlikte ülkeye kaynak sağlamaya devam ediyor. Sağlanan yeni kaynak bu süreç içerisinde milli ekonomiye ve reel sektöre büyük katkılar sağlıyor.


→ ING Bank 0.79'dan başlayan oranlara ihtiyaç kredisi başvurusu  
Kapalı