Vakıfbank ile TCDD İşbirliğiyle CIP Salonu Açıldı!

Vakıfbank ve TCDD arasında gerçekleşen işbirliği sonucunda Ankara YHT Garı’nda CIP salonu açıldı.

Vakıfbank’tan Ankara YHT Garı’na CIP Salonu Desteği

Vakıfbank ve TCDD Taşımacılık AŞ. arasında bir işbirliği yapıldı. İşbirliği sonucunda Ankara YHT yani Yüksek Hızlı Tren Garı’nda CIP salonu hizmete açıldı. CIP kısa adıyla anılan Commercially Important Person yani Ticari Önemli Kişi salonunda business yolcular ağırlanacak. CIP salonunun hizmete açılış töreni gerçekleştirildi. Törende TCDD Taşımacılık AŞ. Genel Müdürü Erol Arıkan bir konuşma yaptı. Erol Arıkan, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nda yaptığı konuşmasında Vakıfbank ile gerçekleştirdikleri işbirliğinde hizmete açılan CIP salonunda YHT ile yolculuğu tercih eden kişilere daha iyi hizmet verilmesinin amaçlandığını söyledi.

CIP Salonundan 500 Bin Kişi Yararlanacak

Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nda yıllık olarak 5.5 milyon yolcuya hizmet verilmekte olduğunu söyleyen TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Erol Arıkan, bu sayıdan yaklaşık olarak yılda 500 bin kişinin yeni CIP salonundan yararlanacağının tahmin edildiğini söyledi. TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun da bir açıklama yaparak Ankara YHT’deki CIP salonunun açılışını bildirdi. Uygun, TCDD’nin her gün yeni bir hizmete imza atmaya devam ettiğini, yolcuların daha konforlu seyahat etmeleri için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Vakıfbank CIP Lounge ile Birinci Sınıf Hizmet

Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih de açılışla ilgili konuştu. Üstünsalih, Vakıfbank olarak önce TCDD ile işbirliği yaptıklarını, daha sonra bu işbirliklerini TCDD Taşımacılık ile devam ettirdiklerini söyledi. Vakıfbank CIP Lounge’nin hizmete açıldığını söyleyen Abdi Serdar Üstünsalih, Ankara gibi kilit bir noktada birinci sınıf hizmet verecek olan bu salonunun açılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Kapalı