Vakıfbank Türkiye Ekonomisine 316 Milyar Lira Destek Verdi!

Vakıfbank tarafından bu yılın ocak – şubat – mart aylarında elde edilen net kar rakamı açıklandı.

Vakıfbank’ın Net Karı 651 Milyon Lira Oldu

Vakıfbank 2019 yılı ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuçlardan bu yılın ilk çeyreğinde Vakıfbank’ın net karının 651 milyon lira olduğu bilgisi edinildi. Vakıfbank krediler aracılığıyla Türkiye ekonomisini desteklemeye bu dönemde de devam etti. Banka’nın nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla ekonomiye sağladığı destekleri bu dönemde 316 milyar lira oldu. Vakıfbank tarafından ilk çeyrek sonuçları ile ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada Vakıfbank’ın yılın üç ayında 781 milyon lira brüt kar elde ettiği, bu rakamın 130 milyon lirasının vergilere ayrıldığı, net karın 651 milyon lira olduğu bilgisi verildi.

Aktif Büyüklüğü 363 Milyar Liraya Yükseldi

Vakıfbank’ın aktif büyüklüğü yılın ilk çeyreğinde 363 milyar lira oldu. Sağlanan Türk Lirası türünden kredilerdeki pazar payı yüzde 10 barajını geçti ve yüzde 10.50 düzeyinde gerçekleşti. Vakıfbank’ın açıklamasında Genel Müdür Mehmet Emin Özcan da görüş bildirdi. Özcan, 65 yıldan bu yana verdikleri hizmetlerle Türkiye ekonomisinin kalkınması ve refah seviyesinin artırılması için yüksek motivasyonla çalıştıklarını, 2019 yılına da güçlü bir giriş yaparak başarılı bir tablo sergilediklerini söyledi.

Vakıfbank Kredileri 3 Ayda Yüzde 11 Büyüdü

Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, toplumdaki bütün kesimlerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun finansal çözümler ürettiklerinden, milli ekonominin ve vatandaşların yanındaki güç olmaya devam ettiklerinden bahsetti. 2019’un ilk üç ayında Vakıfbank kredileri hacminin yüzde 11 oranında büyüdüğünü ve bu üç ayda sağladıkları kredi tutarının 250 milyar liraya ulaştığını da belirtti.

Kapalı