Vakıfbank’tan Kredi Kartlarına Ödeme Kolaylığı

Bireysel kredi kartlarına yeni ödeme kolaylıkları getirmeyi amaçlayan Vakıfbank, kredilerin yeniden yapılandırılması ve takipte olan kredi faizlerinin sıfırlanması projeleri kapsamında hazırladığı “Yanındaki Güç Paketi” projesini resmen açıklayarak beklenen müjdeyi verdi.

Ülke ekonomisinde girilen yeni süreç kapsamında desteğini her türlü ortaya koymayı hedefleyen Vakıfbank yeni bir projenin altına imzasını attı. “Yanındaki Güç Paketi” projesi kapsamında banka müşterilerinin kredi kartlarına yeni ödeme kolaylığı sağlanmasının yanında düzensiz ödemesi bulunanların borçlarını düşük faizli oranlarla yapılandırarak, takipte olan borçların kredi faizlerinin sıfırlanmasına kadar pek çok alanda getirilen yenilik ile ekonomiye destek olacak.

Takipteki Borçlar Sıfırlanacak

Getirilen düşük faizli yapılandırma ile müşterilerine kolaylıklar sunmaya hazırlanan Vakıfbank, borcu 3 milyon liranın altında olan ancak ödemelerde zorluk yaşayanlara 6 aya kadar varan ödemesiz bir yapılandırma imkanı sunacak. Borcu olan bireysel müşteriler ise 3 ay ödemesiz bir dönem ile beraber 36 aya varan vade seçenekleriyle borçlarını yapılandırabilecek.

Bireysel kredi kartı müşterileri için 60 aya kadar varan vade imkanları doğrultusunda yapılandırma imkanı sunan Vakıfbank, aylık yüzde 1,10 faizle 24 ay, aylık yüzde 1,20 faiz oranı ile 60 aya kadar vade seçenekleriyle ödemeleri daha da rahatlatmayı amaçlıyor. Vafıkbank’tan yapılan açıklamada, bu kampanyadan bireysel kredi kartı müşterileri ile Vakıfbank ve diğer bazı bankalarda Aralık 2018 dönem borçları bulunanların faydalanabileceği belirtildi. Vakıfbank ayrıca geçmiş yıl sonundan hemen önce 100 bin lira altında borcu olan ve takipte kalan müşterilerin, borçlarını peşin veya 12 aya kadar varan taksitlerle ödemeleri halinde tüm borçlarını da sıfırlama müjdesi verdi.