Vakıfevim, Faizsiz Ev ve Araç Edindirecek!

Son yıllarda faizsiz konut ve araç edindirme sektörü giderek büyümeye devam ediyor. Günümüzde bu sektör 25 milyar liraya kadar ulaşmış durumda. Sektörün giderek büyümesi nedeniyle halihazırda 5 bin kişinin istihdam edildiği biliniyor. Son zamanlarda sektöre Vakıfevim’de giriş yaptı. Sektöre yeni giriş yapan şirketin Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Kolo konu hakkında açıklamalar yaptı. Özellikle, finans ve konut sektöründe 10 yıldan fazla süredir devam eden deneyim ve dinamik girişim anlayışının sektöre yeni bir soluk getireceği planlanıyor.

Kolo, ‘Finansevim ile yaklaşık 2 yıldır sektöre hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu süreç içerisinde 300 çalışanımız 35 farklı şubemizde istihdam ediliyor. Şimdi de yeni bir proje ile sektöre adım atmak istedik. Dar gelirli ailelerin, otomobil ve konut ihtiyaçlarının karşılanması için Vakıfevim markası adı altında hizmet vermeye devam edeceğiz. Henüz yolun başındayız. Bu yüzden 50 kişilik bir ekip ile yola başladık. Ancak hedeflerimiz var. 2020 yılının sonuna kadar çalışan sayımızı 200’ün üzerine çıkarmayı düşünüyoruz. Şube sayımızın ise 41’e kadar yükselmesini istiyoruz.’ dedi.

Vakıfevim Ülke Ekonomisine Katkı Sağlayacak

Şirketin verdiği desteklerle birlikte ülke ekonomisine katkı sağlaması bekleniyor. Bu süreçte 2020 yılına kadar 200 milyon liralık sözleşme hacminin oluşması, ekonomi açısından son derece önemli bir adım olarak görülüyor.

Son dönemlerde rekabetin oluşmasından dolayı tutulan düşük tutarlı payların sektöre zarar verdiği belirtildi. Ancak Vakıfevim ile birlikte şirketin bu işi en doğru şekilde yapması bekleniyor. Bu sayede sağlam adımlarla yapılacak çalışmaların sektöre ve dolayısıyla ekonomiye katkı sağlaması bekleniyor.

Kapalı