a

Westpac 800 Milyon Dolara Teknolojik Altyapısını Güçlendirecek

Westpac 800 Milyon Dolara Teknolojik Altyapısını Güçlendirecek
0

BEĞENDİM

Avustralyalı banka Westpac, en son mali sene bilanço raporu kapsamında 100 uygulamayı bulut bilişim altyapısına taşıdığı duyurusunu gerçekleştirmişti. Bankanın bunun yanı sıra çalışır vaziyette 120, geliştirme aşamasında ise 180 API’sinin bulunduğu biliniyordu. 

Banka son olarak geçtiğimiz yaz aylarında bütün temel bankacılık uygulamalarını kendi özel bulut ortamına taşımıştı. Westpac CEO’su konumunda bulunan Brian Hartzer açıklamasında, eklenen yeni özelliklerin, müşteri hizmetleri merkezini desteklediğini ifade etti. 

Geçtiğimiz sene Oracle Customer Hub adını taşıyan yeni bir veri entegrasyonu çözümünü banka genelinde faaliyete alacağını açıklayan Westpac, toplamda 3 sene sürmesi beklenen proje için ilk aşamada bankanın müşterilerine ilişkin ev kredisi iş kolunda hizmete girecek.

FinTech Yarışmasıyla Gündem Olmuştu

Banka tarafından girişimciler için başlatılan FinTech yarışması gündemde yerini korurken, Westpac’in Innovation Challenge adını taşıyarak düzenlediği yarışma, şirketin yasal yükümlülüklerini yerine getirmesine kolaylık sağlayacak teknolojik çözümler geliştiren girişimciler, başlangıç ve ölçeklenme kademesinde bulunan şirketleri barındırıyordu. 

4 Kasım 2018 tarihine kadar kayıtların alındığı yarışmada, finalist olarak öne çıkan 5 yarışmacının 16 Kasım tarihinde açıklanması beklenirken, söz konusu girişimler 3 Aralık tarihinde Sidney’de gerçekleştirilecek sunum adına Westpac ile birlikte hazırlanacak. Aralık ayının başında ise jüri paneli tarafından kazanan yarışmacı belli olacak. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.