a

WhatsApp’a Beklenen Özellik Geliyor mu?

WhatsApp’a Beklenen Özellik Geliyor mu?
0

BEĞENDİM

WhatsApp’a uzun zamandır beklenen Karanlık Mod özelliği geleceği teknoloji haberleri arasında yer aldı.

WhatsApp Karanlık Mod Özelliğinin Geleceği İddia Edildi

WhatsApp’ın Karanlık Mod özelliğinin şu an test aşamasında olan günlük kullanımda OLED ekranlarda yüzde 5’e ulaşan batarya tasarrufu sağlamasının beklendiği açıklandı. Dünyanın en çok kullanuılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a gelecek olan Karanlık Mod ya da Gece Modu olarak bilinen yeni özelliğin hali hazırda testlerinin yapıldığı, iOS ve Android platformlarında aynı anda kullanılmaya başlanacağı da edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Şirket Henüz Bir Açıklama Yapmadı

WhatsApp Karanlık Mod özelliği ile kullanıcıların ekranı karanlık olan ortamlarda çok daha net görmesi sağlanırken, OLED ekranlarda bataryaların günlük kullanımında yüzde 5 civarında bir tasarrufun elde edileceği öne sürüldü. Test aşamasında olan Karanlık Mod özelliğinin 2019 yılına girmeden önce sunulacak olan güncellemeler ile beraber kullanıcıların hizmetine açılacağı bekleniyor. Şirketin yetkilileri tarafından henüz bu konu hakkında bir açıklama yapılmamış olması da dikkat çekti.

WhatsApp Şu Ana Kadar Bu Özelliği Paylaşmadı

Alınan bilgiler WhatsApp kullanıcılarının uzun zamandan beri beklediği Gece Modu özelliğinin çok yakında kullanıma sunulacağı öğrenildi. Son dönemlerde pek çok yeni özelliği kullanıma açan WhatsApp’ın bir sürpriz daha yapması bekleniyor. Şu ana kadar Android ve iOS işletim sistemlerinde bu özelliği kullanmadı.şirketin uzun süreden beri beklenen bu özelliği getireceği bazı kaynaklar tarafından aktarıldı. Aynı kaynaklar daha önce Twitter’in Karanlık Mod özelliğini duyurmuştu. WABetalnfo adlı platformun yaydığı bu yönlü bilgiler genel olarak WhatsApp’ın APK dosyalarının incelenmesi neticesinde paylaşıldığı biliniyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.