a

Wirecard, 2025'e Kadar 10 Milyar Dolar Gelir Hedefliyor

Wirecard, 2025'e Kadar 10 Milyar Dolar Gelir Hedefliyor
0

BEĞENDİM

Fintech ekosisteminin önemli isimleri arasında yer alan Wirecard, içinde orta ve uzun vadeli amaçlarının bulunduğu bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Dijital finans çözümler üreten şirket, mobil ve elektronik ticaretteki genişleyen pazar payları doğrultusunda, geirlerini yükselteceği öngörüsünde bulundu. 

Wirecard tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda, dijital ödemeler, mobil ve e-ticaret alanındaki ileri yönlü küresel yükselişin, büyüme hedeflerini desteklediği aktarıldı. Dijital finansal çözümler sunan şirket, önümüzdeki 7 senelik dönem içerisinde iddiaları rakamları hedef tahtasına yazdı. 

Wirecard, 2025 enesine kadar toplam gelirini 10 milyar dolar düzeyine ulaştırmayı, toplam işlem hacmini ise 710 milyar dolar seviyesine çıkarmayı hedefliyor. 

Son 1 Yılda Hisse Fiyatları Arttı

Almanya merkezli küresel finansal hizmetler ve teknoloji firması Wirecard, 10 milyar dolar gelir hedeflerken, resmi bir basın açıklamasında bulunan fintech girişimi, hedeflerine 2025 senesinde ulaşmayı planladığını aktardı. 

Dünya genelinde 250 bini aşkın kurumsal müşteriye ödeme çözümleri ve risk yönetimi hizmeti sunan Wirecard, dijital finansal işlemlere yönelik ilginin gün geçtikçe artış göstermesiyle, kendi gelirlerini de yükselteceğini bildirdi. 

Nakitsiz toplum anlayışına destek çıkan projelerin geliştiricisi olan şirketin CEO’su Marcus Braun, Londra’da katılmış olduğu yatırımcı toplantısında bir hayli büyük iddialar ortaya koydu. Nakit işlemlerin azalma göstermemesiyle şirketin sağlayacağı kar oranlarının yükseleceğini kaydedilirken, Wirecard’ın hisse fiyatlarının son bir senelik zaman dilimi içerisinde ikiye katlandığı bildirildi. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.