yapi-kredi-bankasi-dev-panolara-grafiti-calismasi-yaptirdi

Yapı Kredi Bankası Dev Panolara Grafiti Çalışması Yaptırdı!

Yapı Kredi Bankası tarafından Dünya Engelliler Haftası münasebetiyle bir farkındalık projesine imza atıldı.

Yapı Kredi’den Engelliler Haftası’nda Sosyal Farkındalık

Yapı Kredi Bankası sosyal farkındalık projelerine imza atmaya devam ediyor. Banka tarafından Dünya Engelliler Haftası’nda da bir sosyal sorumluluk ve farkındalık projesi hazırlandı. Projede grafiti sanatçısı Kien’in tasarladığı grafitiler İstanbul Beşiktaş’ta ve Caddebostan’da belirli yerlere kurulan dev panolarda sergileniyor. Kien’n üç boyutlu grafitilerine vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Yapı Kredi Bankası’nın Dünya Engelliler Haftası’na özel olarak hazırladığı proje Banka’nın sosyal farkındalık yaratma çalışmalarına ilave oldu.

Projede Publicom İşbirliği Yapıldı

Yapı Kredi Bankası hayata geçirdiği bu sosyal farkındalık projesi ile ilgili bir açıklama yapıldı. “Engelleri Kaldıralım! sloganı ile uygulamaya alınan projede grafitilerin anlattığı hikayeler Beşiktaş ve Caddebostan’daki dev panolarda önünde konumlandırılan mavi ve kırmızı renk filtreleri ile bakılması halinde farklılık gösteriyor. Banka’nın açıklamasında görseller ve toplumsal farkındalığın artması neticesinde engelliler için günlük yaşamlarında problem teşkil eden bütün engellerin ortadan kalkabileceği mesajının verilmesinin hedeflendiği belirtildi. Yapı Kredi Bankası’nın sosyal farkındalık projesinde Publicom işbirliğinde ve sanatçı Kein’in grafiti tasarımlarıyla uygulamaya alındı. Dev grafiti panoları 24 Mayıs 2019 tarihine kadar Caddebostan ve Beşiktaş’ta görülebilecek.

Dünya Engelliler Haftası Hakkında

Dünya Engelliler Haftası’nın her yıl 10 Mayıs – 16 Mayıs tarihleri arasında olduğu biliniyor. Birleşmiş Milletler’e üye olan 156 üye ülkede Dünya Engelliler Haftası aynı tarihte kutlanıyor. Hafta boyunca engellilerin sorunları, engelli vatandaşların eğitimi, karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerilerinin neler olduğu gibi konular çeşitli platformlarda konuşularak farkındalık yaratılmaya çalışılıyor.