Yapı Kredi Bankası ile BASİSEN Arasında Anlaşma İmzalandı!

Yapı Kredi Bankası ve BASİSEN arasında 18. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’nde imzalar atıldı.

Banka – Finans ve Sigorta İşçileri Sendikası ile İmzalar Atıldı

BASİSEN olarak kısaltılan Banka – Finans ve Sigorta İşçileri Sendikası ile Yapı Kredi Bankası arasında 18. Dönem Toplu İş Sözleşmesi anlaşmasında imzalar atıldı. Yapı Kredi Bankası tarafından KAP yani Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama yapılarak kamuoyu bilgilendirildi. İmzalanan anlaşmanın konusu Yapı Kredi Bankası Çalışma Saatleri ve Fazla Çalışma İzleme ve Uygulama Protokolü oldu.

Çalışan İlişkileri Danışma Kurulu Oluşturuldu

Yapı Kredi Bankası ile Banka – Finans ve Sigorta İşçileri Sendikası arasında imzalanan protokol anlaşması ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bilgilendirmede sözleşmenin kapsamından bahsedildi. Açıklamada ayrıca iş yerlerinde yaşanan problemlerin, çalışanların ulaştırdığı önemli şikayetlerin değerlendirilmesi için uzun dönem aralıklarında düzenlenen toplu iş sözleşmelerinin beklenmeden halledilmesi amacıyla Çalışan İlişkileri Danışma Kurulu oluşturulduğu da bildirildi.

ÇİDAK Çalışanların Sorunlarıyla İlgilenecek

Yapı Kredi Bankası ve BASİSEN arasındaki görüşmeler sonucunda oluşturulan ÇİDAK kısa adıyla anılacak olan Çalışan İlişkileri Danışma Kurulu; çalışanların sorunlarının çözümü, şikayetlerinin değerlendirmeye alınması, iş yerlerinde yaşanan sorunların çözüme ulaştırılması gibi görevler üstlenecek. Böylece bu gibi konularda toplu iş sözleşmesi tarihinin beklenmesi gerekmeyecek. Yapı Kredi Bankası ve Banka – Finans ve Sigorta İşçileri Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmelerinin konusu Yapı Kredi Bankası çalışanlarının çalışma saatleri, fazla çalışmaların izlenmesi ve gereken uygulamalara tabi tutulması olarak belirtildi.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı