Yapı Kredi Bankası ve TEGV İşbirliğinde İz Bırakan Proje!

Yapı Kredi Bankası ve TEGV arasındaki işbirliği ile hayata geçirilen Temassız TEGV dikkat çekiyor.

1 Saniyede TEGV’e 1 TL Bağış!

2019 yılında 75. yaşını kutlayan Yapı Kredi Bankası ile TEGV olarak kısaltılan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı arasında bir işbirliği yapıldı. Yapılan işbirliği ile dijital bağış toplama projesi olarak tasarlanan Temassız TEGV uygulamaya alındı. Yapı Kredi ve TEGV tarafından Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Projede dijital panolarla kredi kartı sahiplerinin eğitime anında bağış yapmalarına el veriyor. Temassız TEGV projesi ile kişiler temassız ödeme özelliğine sahip olan kredi kartlarını sensöre yaklaştırmak suretiyle 1 saniye gibi bir süre içinde TEGV’e 1 Türk Lirası bağış yapabiliyorlar.

Kaç Kişinin Bağış Yaptığı Canlı Olarak İzleniyor

Yapı Kredi Bankası tarafından TEGV ile işbirliği yapılan proje hakkında bilgilendirme açıklaması yapıldı. Açıklamada projenin sloganının “Çocukların geleceği için bir iz de sen bırak!” olduğu bildirildi. Proje kapsamında dijital ekranlarda 100 tane çizilmiş el yer alıyor. Her bir kredi kartı sahibinin bağış yapmasıyla ekranda bulunan ellerden bir tanesi renkleniyor. Böylece dijital ekranda kaç kişinin bağışta bulunduğu da canlı olarak takip edilebiliyor. Ekrandaki 100 adet elin tamamının renklenmesinden sonra yeniden başa dönülüyor.

Toplanan Bağışlar Öğrencilerin Eğitiminde Kullanılıyor

Toplanan bağışlar TEGV’in bağış havuzunda 1 öğrencinin 1 yıl boyunca eğitim masraflarının karşılanmasını sağlıyor. Temassız özelliğine sahip bütün kredi kartları ile bağış yapılabiliyor. Uygulama pek çok AVM’de ve Yapı Kredi bomontiada’da kullanılmaya başlandı.

Etiketler
Başa dön tuşu