Yapı Kredi Bankası’ndan 19 Mayıs’ta Çok Özel Konser!

Yapı Kredi Bankası tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çok özel bir konserle kutlanacak.

Yapı Kredi Kültür Sanat Ata’nın Sevdiği Şarkıları Dinletecek

Yapı Kredi Bankası’nın kültür ve sanat ile ilgili faaliyetlerinin, yayınlarının yürütüldüğü Yapı Kredi Kültür Sanat tarafından 18 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenecek olan konser dikkat çekiyor. Harf’ten ve Nota’dan adındaki dinleti dizisinde yer alacak konserde Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği ve not defterlerine yazdığı şarkılar seslendirilecek. Yapı Kredi Kültür Sanat’ın 75. Yıl Buluşmaları kapsamında düzenlenecek olan Atatürk’ün Not Defterinden Şarkılar etkinliği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle 18 Mayıs tarihinde yapılacak.

Atatürk 1905 Yılında Notlar Tutmaya Başladı

Mustafa Kemal Atatürk’ün 1905 yılından başlayarak tuttuğu defterlerde genellikle askeri konular yer alır. Atatürk’ün siyasi fikirlerini, yapacağı konuşmaları notlar şeklinde yazdığı defterlerde yazdığı şiirler ve sevdiği şarkıların sözleri de bulunuyor. Yapı Kredi Kültür Sanat’ın Harf’ten ve Nota’dan adlı dizisindeki son dinletide Ata’nın not defterine yazdığı şarkılar derlendi.

Konserin Biletleri Satışa Sunuldu

Program Yapı Kredi Müzesi’nde açılan 1927 – 1938 yıllarını kapsayan Hoş geldin Gazi – Atatürk’ün İstanbul Günleri sergisi dahilinde olacak. Yapı Kredi Kültür Sanat Loca salonunda düzenlenecek olan Atatürk’ün sevdiği şarkılar dinletisinde solist Güzin Yetilmez olacak. Yetişmez’e tanburla Birol Yayla, kemençeyle Lütfiye Özer, kanunla Taner Sayacıoğlu eşlik edecek. Konser Nurinisa Eroğlu tarafından hazırlanıp sunulacak. 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 17:00’de başlayacak olan konserin biletleri Biletix’te satışa sunuldu.

 

Kapalı