Yapı Kredi Kültür Sanat Turhan Selçuk Karikatürlerine Ev Sahipliği Yapıyor!

Yapı Kredi Bankası’nın sanat destekleri Yapı Kredi Kültür Sanat’ta devam ediyor.

Turhan Selçuk Karikatürleri Yapı Kredi Kültür Sanat’ta

Yapı Kredi Kültür Sanat’ta düzenlenen etkinlikler ve sergiler tüm hızıyla devam ediyor. YKY Kültür Sanat tarafından yapılan bilgilendirmede bu kez Turhan Selçuk eserlerinin sergilenmeye başlandığı duyuruldu. Sanatseverler 17 Mayıs 2019 tarihinde açılan Turhan Selçuk Retrospektifi adlı sergiyi 9 Ağustos 2019 tarihine kadar ziyaret edebilecekler. Türk karikatür sanatının ustalarından Turhan Selçuk’un eserleri 9 Ağustos’a kadar Yapı Kredi Kültür Sanat’ın İstanbul – Taksim’de bulunan binasında ziyaret edilebilecek.

Sergi 9 Ağustos’a Kadar Açık Kalacak

Yapı Kredi Kültür Sanat’ta kapılarını açan Turhan Selçuk Retrospektifi adlı sergi karikatürün ve Selçuk’un eserlerini geçmişten günümüze taşıyor. Yapı Kredi Kültür Sanat’ın Galeri katında 17 Mayıs 2019’da açılan sergi için son tarihin 9 Ağustos 2019 olduğu bildiriliyor. Yaz boyunca ziyaretçileri ağırlayacak olan Turhan Selçuk Retrospektifi sergisinde 1940’lı yıllardan başlayıp 2000’li yıllara doğru uzanan Turhan Selçuk’un 70 yıllık sanat hayatının bütün dönemlerindeki seçkin eserleri yer alıyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat’taki Sergide Neler Yer Alacak?

400 civarında Turhan Selçuk karikatürünün yer aldığı serginin odak noktası Abdülcanbaz karakteri olacak. Turhan Selçuk Retrospektifi sergisinde büyük ustanın eserlerinin yanı sıra mizah ve karikatür dergileri, Abdülcanbaz afişleri ve kitapları, Turhan Selçuk’un kendi yapımı olan satranç takımı, Nasreddin Hoca posta pulu, hatıra parası, kapak resimlerini Turhan Selçuk’un çizdiği kitaplar, çeşitli gazete kupürleri ve portre fotoğrafları da ziyaretçilerini bekliyor.

Etiketler
Başa dön tuşu