Ziraat Bankası Araç Kiralama Şirketi Satın Alıyor!

Ziraat Bankası bünyesindeki Ziraat Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı tarafından araç kiralama şirketi satın alınıyor.

Ziraat Girişim Araç Kiralama Şirketi Alıyor

2108 yılının sonunda Ziraat Bankası’na bağlı ortaklı olarak kurulmuş olan Ziraat Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ. adlı şirket tarafından önemli bir satın almanın gerçekleştirilmesi kararı alındı. Ziraat Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, merkezi İstanbul’da olan MTL Oto Ticaret AŞ. adlı şirketi satın alma konusunda görüşmelere başladı. Bu satın almanın gerçekleşmesi halinde Ziraat Bankası, Türkiye’nin lider araç kiralama şirketlerinden birini bünyesine katmış olacak. Ziraat Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı ile MTL Oto arasında görüşmelerin başladığı ve Ziraat Girişim’in hakim kontrolü almak istediği bildirildi.

Ziraat Girişim MTL Oto’yu Satın Alacak

Ziraat Bankası bağlı ortaklıklarından Ziraat Girişim ile satın alma görüşmeleri başlayan MTL Oto’nun İstanbul’da 6 ofisi ve şirket bulunuyor. Şirketin Sabiha Gökçen Havalimanı’nda da bir ofisi olan şirketin İstanbul’un Levent, Acıbadem ve Yenikapı’da da ofislerinin olduğu biliniyor. MTL Oto’nun, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki ana şirketinin sermayesinin 5.2 milyon lira olduğu öğrenildi.

MTL Oto’nun Sahibi Kim?

Ziraat Bankası iştiraklerinden Ziraat Girişim ile satın alma görüşmeleri yapan MTL Oto adlı şirketin sahibi ve yönetim Kurulu Başkanı Murat Özkaya… Metal Oto 2005 yılında kurulmuş ve Türkiye genelinde yaklaşık olarak 9 bin adet araçlık bir filoya sahip. Metal Oto 500 personeli ile Türkiye’nin 25 ilinde faaliyet gösteriyor.

Central Rent a Car ve merkezi İngiltere’de olan Green Motion markaları 2018 yılında Metal Oto bünyesine katıldı. Şirket kurumsal ve bireysel müşterilere günlük araç kiralamadan 6 aya kadar vadelerde kiralamaya kadar hizmet sunuyor.