Ziraat Bankası Beklenen Kredi Paketini Açıkladı!

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın tarafından beklenen seracılık kredi paketi açıklandı.

Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeyle Kredi Sağlayacak

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın açıkladığı kredi paketine göre seracılık alanında faaliyet göstermek üzere kredi kullanmak isteyenlere Ziraat Bankası tarafından 7 yıl vadeye kadar kredi sağlanacak. Yapılacak olan yatırımın yüzde 75’lik kısmına kadar kredi desteği alabilecek olan kişiler bu kredilerini yüzde 8.25 faiz oranıyla kullanacaklar. Tutarı 10 milyon liraya kadar olan yatırımlar Hazine tarafından desteklenecek. Bu kredilerin 2 yıllık bölümü geri ödemesiz olacak.

Ziraat Bankası İşletme Kredisi de Kullandıracak

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın seracılık kredi destek paketi ile ilgili yaptığı açıklama Ziraat Bankası haber olarak gündemde yer aldı. Hüseyin Aydın açıklamasında kredi paketi kapsamındaki 7 yıllık vadenin yatırım kredisi için olduğunu, yatırımcının kurguladığı seraya göre kredi kullandırılacağını, ayrıca seracılık alanında Ziraat Bankası işletme kredisi de sağlayacaklarını, işletme kredisini de 14’e böleceklerini, böylece ürünlere göre piyasa şartlarına daha uygun işletme kredisi sağlamış olacaklarını, Hazine tarafından 10 milyon liraya kadar olan yatırımların destekleneceğini söyledi.

Uygulama 2020’ye Kadar Devam Edecek 

Hüseyin Aydın, bu uygulamaya 2020 yılına dek devam edeceklerini, işletme kredilerinin maliyetlerinin güncellendiğini, Türkiye’de seracılık faaliyetlerinin çok olduğu bölgelerde Ziraat Bankası kredi desteğinin uygulanmaya başlandığını, Ziraat kredi başvurusu yapan kişilerin kredilerinin en kısa sürede hazır hale getirildiğini, öte yandan Antalya’da geçtiğimiz haftalarda yaşanan sel ve hortum felaketinden etkilenen sera üreticilerinin Ziraat Bankası’ndan daha önce kullandıkları kredilerin de yeniden vadelendirildiğini de ifade etti.