Ziraat Bankası Büyük Ödülün Sahibi Oldu!

Brand Finance tarafından yapılan 2019 yılı araştırmasında Ziraat Bankası büyük ödülün sahibi oldu.

Ziraat Bankası Türkiye’nin En Değerli Banka Markası Seçildi

Kürese anlamda stratejik danışmanlık ve marka değerlemesi yapan şirket Brande Finance tarafından Dünyanın En Değerli 500 Banka Markası adlı araştırmanın sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre Ziraat Bankası 2019 yılı için Türkiye’nin En Değerli Banka Markası olarak seçildi. Türkiye’de faaliyette olan bankalar arasında Ziraat Bankası 2017 ve 2018 yıllarında mark değerini en fazla artıran banka olmuştu. Banka, 2019 yılında da Türkiye’deki en değerli banka olarak ilk sırada yer aldı. Ziraat Bankası’nın marka değeri bu yıl 208 milyon dolar arttı ve 1 milyar 640 milyon dolara çıktı.

Ziraat Bankası’nın Değer 1 Yılda 208 Milyon Dolar Arttı

Ziraat Bankası marka değerini 2019 yılında artırmayı başardı. Ziraat Bankası haber niteliği taşıyan bu bilgiye göre Banka, 1 milyar 432 milyon dolar olan marka değerini 208 milyon dolar yükselterek 1 milyar 640 milyon dolara taşıdı. Böylece Ziraat Bankası 2017 yılında ve 2018 yılında olduğu gibi Türk bankaları arasında marka değeri en çok artan banka olmayı başardı. Verimliliğin esas alındığı değişim projesini hayata geçiren Ziraat Bankası bilançosunda ve bilanço haricindeki tüm verilerde bankacılık sektörünün ortalamasının üzerinde bir ivme kaydetti.

Ziraat Bankası Dünya Genelinde Ödüler Alıyor

Ziraat Bankası diğer yandan markasına da büyük katkılar sağladı. Ziraat Bankası’nın dünya genelinde 18 değişik ülkede ve 100 ayrı noktada faaliyetleri bulunuyor. Banka tarafından özellikle son yıllarda dünya genelinde başarılar elde ediliyor. Bu genel durum Ziraat Bankası’nın stratejilerinin ve faaliyetlerinin doğru yolda olduğunun göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.