Ziraat Bankası Emeklilere 5 Milyar Lira Ödeme Yaptı!

Ziraat Bankası, Türkiye’deki emekli vatandaşların yaklaşık olarak yüzde 40’ına hizmet veriyor.

Ziraat Bankası 5.2 Emekliye Ödeme Yaptı

Türkiye’de emekli maaşı alan vatandaşların yüzde 40’lık bölümüne hizmet veren Ziraat Bankası 31 Mayıs 2019 günü 5.2 milyon emekliye ödeme yaptı. Banka tarafından ödenen Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleri ile ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada Ziraat Bankası’nın Türkiye’deki emekli sayısının yaklaşık yüzde 40’ına hizmet verdiğinden bahsedilerek 31 Mayıs Cuma günü emeklilere ödenen tutarın toplamda 5 milyar liradan fazla olduğu, 5.2 milyon kişiye ödeme yaptıkları bildirildi.

Emeklilere Bayramdan Önce İkramiyeleri Ödendi

Banka tarafından yapılan açıklamada Ziraat Bankası Bankacılık Operasyonları ve İletişim Genel Müdür Yardımcısı Ali Kırbaş görüş bildirdi. Ali Kırbaş, bayramlardan önce ödenen emekli ikramiyelerinin devlet tarafından sunulan güzel imkanlardan biri olduğunu, 2019 yılı Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ödemelerine Ziraat Bankası olarak 31 Mayıs 2019 Cuma tarihinde başladıklarını söyledi. Kırbaş, 2018 yılından farklı olarak bu yıl emeklilerin tamamının hesabına ikramiyelerinin aynı gün yatırıldığını, emeklilerin bayramdan önceki son hafta sonunda paralarını harcayabildiklerini de belirtti.

Ziraat Bankası Çalışanları Ekstra Özverili Davrandı

Ziraat Bankası GMY Ali Kırbaş, bütün ödeme kanallarını verimli kullanarak ödemelerin başarıyla gerçekleştiğini, bunda Ziraat Bankası çalışanlarının yoğunluk karşısında ekstra öz veri göstermelerinin de payının olduğunu, emekli müşterilerine tüm Ziraat Bankası kanallarından gerekli bilgilendirmelerin de yapıldığını ve bayram ikramiyesi ödeme sürecinin böylece başarılı bir şekilde tamamlandığını da ifade etti. Ziraat Bankası’nda 31 Mayıs 2019 tarihinde 6.4 müşterinin işlem yaptığını, bu sayının 1.2 milyon adedinin fiziki şubelerde olduğunu da sözlerine ekledi.