Ziraat Bankası Enflasyona Endeksli Konut Kredisini Hizmete Sundu!

Ziraat Bankası Enflasyona Endeksli Konut Kredisini Hizmete Sundu!

Ziraat Bankası tarafından ev sahibi olmak isteyenlere enflasyona endeksli konut kredisi ürünü hizmete alındı.

Ziraat Bankası’ndan Ev Alacaklara Büyük Fırsat

Ziraat Bankası ev satın almak isteyen müşterileri için Enflasyona Endeksli Konut Kredisi adındaki ürününü hizmete aldı. Ziraat Bankası’nın yeni konut kredisi ürünü bugün itibariyle tüketicilerin kullanımına sunuldu. Banka tarafından yeni konut kredisi ürünü ile ilgili bir açıklama yapıldı ve bilgilendirmede bulunuldu. Ziraat Bankası’nın açıklamasında Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ile ev sahibi olmak isteyen kişilere büyük avantaj sağlanacağı bildirildi. Bu üründen yararlanarak Ziraat Bankası konut kredisi kullanan müşteriler önümüzdeki dönemlerde enflasyon oranlarında ve ekonomik şartlarda yaşanacak olumlu gelişmeler kapsamında ev sahibi olma isteklerini ertelemek zorunda kalmayacaklar.

Konut Kredisi Faiz Oranları Güncellenecek

Önümüzdeki dönemlerde kredi faizlerinin düşmesini bekleyen müşterilerin konut kredisi taleplerine cevap verebilmek için tasarlanan Ziraat Bankası Enflasyona Endeksli Konut Kredisi faiz oranları TÜFE olarak kısaltılan enflasyon oranı ile Ziraat Bankası’nın belirleyeceği marj oranının toplanmasıyla hesaplanacak. Ortaya çıkan bu faiz oranı 6 aylık ve 12 aylık dönemlerde enflasyon oranlarına göre güncellenecek. Güncelleme periyotları Ziraat Bankası müşterisi tarafından belirlenecek.

Kredi Sahibi İstediği Zaman Sabit Faize Geçebilecek

Ziraat Bankası enflasyona endeksli olarak tasarlanan bu üründe satın alınmak istenen konutun yüzde 80’lik kısmına kadar kredi desteği sağlayacak. 120 ay varan vadelerde kullanılabilen kredi borcunun erken kapatılması halinde kredi sahibinden herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Ziraat müşterileri ayrıca istedikleri zaman bu üründen, sabit faizli konut kredisi ürününe geçebilecekler.