Ziraat Bankası ESTAŞ ile İVME Protokolü İmzaladı!

Ziraat Bankası ile otomotiv üretim firması ESTAŞ arasında İVME protokolü imzalandı.

Ziraat Bankası – ESTAŞ Arasında İmzalar Atıldı

Ziraat Bankası ile dünyaca ünlü otomobil markaları ile çalışan ve eksantrik mili üretimi yapan ESTAŞ arasında bir anlaşma imzalandı. ESTAŞ kısa adıyla bilinen Eksantrik Sanayi ve Ticaret AŞ. ile Ziraat Bankası arasında İVME kısa adıyla lanse edilen İleri Verimli Milli Endüstri Finansman Paketi kapsamında protokol anlaşması imzalandı. İmza töreni ESTAŞ’ta yapıldı. Törene Ziraat Bankası Sivas Bölge Yöneticisi Murat Serdar Bulut da katıldı. Murat Serdar Bulut yaptığı konuşmada Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan İVME Finansman Paketi kapsamında üç büyük kamu bankası tarafından 30 milyar lira tutarında finansman uygulaması başlatıldığını söyledi.

İVME Finansman Paketi’nden İlk Finansman Kullandırıldı

Ziraat Bankası Sivas Bölge Yöneticisi Murat Serdar Bulut konuşmasında İVME Finansman Paketi için Sivas’taki ve Tokat’taki firmalarla görüşmeler yaptıklarını, bu firmalar arasında finansmandan yararlanmayı en çok hak eden ESTAŞ’ın Sivas’ın gururu olduğunu da söyledi. Murat Serdar Bulut, Ziraat Bankası olarak İVME Finansman Paketi’nden ESTAŞ’ı yararlandırmak istediklerini, karşı tarafın da olumlu yaklaştığını, paket kapsamındaki ilk finansmanı kullandırdıklarını da belirtti.

İVME’den Yararlanan İlk Firma ESTAŞ Oldu

ESTAŞ Genel Müdürü Osman Mavaş da bir konuşma yaparak bu paketle Türkiye ekonomisine katkı sağlayacaklarını, ESTAŞ’ın Türkiye’de İVME finansman Paketi’ni kullanan ilk firma olduğunu, firma olarak inovasyon kategorisinde Türkiye birincisi olduklarını söyledi. Murat Serdar Bulut ve Osman Mavuş’un konuşmalarından sonra Ziraat Bankası ve ESTAŞ arasında imzalar atıldı. İmza törenine ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin ve Ziraat Bankası yetkilileri de katıldı.

 

Etiketler
Başa dön tuşu