Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Ege Üniversitesi’nde Başladı!

Ziraat Bankası projelerinden olan Genç Çiftçi Akademisi’nin açılış töreni yapıldı.

Genç Çiftçi Akademisi Ege’de Başladı

Ziraat Bankası tarafından tarım ve hayvancılığa destek amacıyla tasarlanan Genç Çiftçi Akademisi projesi kapsamında Ege Üniversitesi bünyesinde bir açılış gerçekleştirildi. Genç Çiftçi Akademisi töreni Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı Toplantı Salonu’nda düzenlendi. Toplantıya Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ziraat Bankası Tarım Politikaları Bölüm Başkanı Ferhat Pişmaf ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nedim Koşum, Ege Üniversitesi öğretim görevlileri ve program kapsamındaki eğitimlerden faydalanacak olan genç çiftçi adayları katıldı.

Türkiye Toprakları Ülkemizin Milli Serveti

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi’nin töreninde Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak bir konuşma yaptı. Necdet Budak konuşmasında Ziraat Bankası’nın Türkiye için öneminden bahsederek Türkiye ile özdeşlemiş olduğunu söyledi. Nedim Budak, Ziraat demenin bereket demek olduğunu söyledi. Ege Üniversitesi Rektörü Budak, Ziraat Bankası tarafından geliştirilmiş olan Genç Çiftçi Akademisi için Banka’yı tebrik ettiğini, Türkiye topraklarının çiftçilerin tapulu malı olmasının yanı sıra ülkemizin de milli serveti olduğunu da belirtti.

Bilinçli Tarım ve Hayvancılık Milli Serveti Artırır

Ziraat Bankası projesi Genç Çiftçi Akademisi için düzenlene törende konuşan Nedim Budak bilinçli bir şekilde yapılan tarım ve hayvancılığın Türkiye’nin milli servetinin gelişimi için çok önemli olduğunu, Tarım Bakanlığı’nın hizmetleri arasında bu konudaki danışmanlığın da mevcut olduğunu, ülkemizin zengin topraklarının veriminin artırılmasının ancak bilinçli hareket ederek sağlanabileceğini, Ziraat Bankası ve Ege Üniversitesi işbirliğinde gerçekleşen bu gibi projelerin sayısının artmasını temenni ettiğini ifade etti.