Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Giderek Büyüyor!

Ziraat Bankası Tarım Politikaları Bölüm Başkanı Ferhat Pişmaf yaptığı açıklamada Genç Çiftçi Akademisi başvurularının devam ettiğin söyledi.

Genç Çiftçi Akademisi Mezunları Sertifikalarını Aldı

Ziraat Bankası tarafından Genç Çiftçi Akademisi ile ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada Ziraat Bankası Tarım Politikaları Bölüm Başkanı Ferhat Pişmaf’ın görüşleri de yer aldı. Pişmaf, Adana, Ankara, Bursa ve Şanlıurfa’da Genç Çiftçi Akademisi’nin eğitim programları için başvuruların devam ettiğini, aynı zamanda Akademi’nin ilk mezunlarına sertifikalarının dağıtıldığını söyledi. Ziraat Bankası haber niteliği taşıyan Banka tarafından yapılan açıklamada Türkiye’de gençlerin tarım alanına olan ilgisinin artırılması, tarımsal yatırım ve üretimin öğretilmesi, bilinçli ve eğitimli genç çiftçiler yetiştirilmesi gibi amaçlarla 2018 yılında Ziraat Bankası tarafından uygulamaya alınan Genç Çiftçi Akademisi’nin giderek büyüdüğüne de dikkat çekildi.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi giderek Yaygınlaşacak

Ferhat Pişmaf, Adana, Bursa, Ankara ve Şanlıurfa illerinde tertiplenecek olan eğitim programlarına Genç Çiftçi Akademisi başvuruları sürdüğünü, ilk mezun olan kursiyerlerin de sertifikalarını almaya başladıklarını, bu illerde süt sığırı yetiştiriciliği konusunda başvuruların kabul edildiğini, gelecek dönemlerde İzmir, Antalya, Kırşehir, Kayseri ve Tekirdağ illeri için eğitim başvurularının alınmaya başlanacağını, eğitimlerin üniversiteler ile işbirliği içinde olacağını ve kısa süre içinde başlayacağını, eğitim merkezlerinin belirtilen illerde olacağını, ancak isteyen gençlerin diğer illerden de bu eğitimlere katılabileceklerini, eğitimler kapsamında süt sığırı yetiştiriciliği ile birlikte koyun ve keçi yetiştiriciliği, sığır besiciliği, mantar yetiştiriciliği, örtü altı tarımı eğitimlerinin de verileceğini söyledi ve Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi’nin Türkiye genelinde yaygınlaştırılmaya devam edileceğini de belirtti.