Ziraat Bankası Mevduatları Enflasyona Karşı Koruyor!

Ziraat Bankası tarafından yapılan bilgilendirmede vatandaşlar şubelere davet edildi.

Ziraat Bankası Vatandaşları Bilgilendirdi

Ziraat Bankası sosyal medya hesapları aracılığıyla yaptığı bilgilendirmede vatandaşlar yatırımlarını güvence altına almak için Ziraat şubelerine davet etti. Bilgilendirmede vatandaşların yatırımlarının enflasyona karşı koruma altına alınması için yararlanılabilecek Ziraat Bankası’nın ürününden bahsedildi. Ziraat Bankası’nın hayata geçirdiği Enflasyona Endeksli ve Enflasyon Korumalı Vadeli Mevduat ürünleri ile vatandaşların tasarrufları ve yatırımları enflasyona karşı güvence altına alınabiliyor. Banka tarafından yapılan bilgilendirmede bu mevduat ürünleri hakkındaki tüm detaylı bilgilerin Ziraat Bankası şubelerinden alınabileceği, bu nedenle vatandaşların şubelere beklendiği belirtildi.

Ziraat Bankası’ndan Faiz Korumalı Vadeli Hesap

Ziraat Bankası ürünleri arasında olan Enflasyona Endeksli – Faiz Korumalı Vadeli Hesap, mevduat sahiplerine enflasyon oranının üzerinde faiz vermesiyle biliniyor. Bu hesap açılırken taahhüt edilen faiz oranı ve vadenin sonunda oluşan TÜFE Endeksi’ndeki yıllık değişim oranı ile ilave oran karşılaştırılıyor. Ortaya çıkan rakamlardan hangisi yüksekse hesap sahibine o oranda faiz geliri veriliyor.

Enflasyon Oranına Göre Faiz Veren Hesap Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası’nın enflasyona endeksli olan ve faiz korumalı olarak bilinen vadeli hesap ürününün vadesi 92 gün ile 370 gün arasında değişebiliyor. Hesap açılırken belirli bir oran taahhüt edilebildiği gibi, ayrıca TÜFE’deki yıllık değişimlere göre de faiz oranı şekillenebiliyor. Ziraat Bankası bu ürününü sadece gerçek kişi olan müşterilerine sunuyor. Faiz Korumalı Vadeli Hesap başvurularının tüm Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştirilebiliyor.