Ziraat Bankası'ndan 50.000 TL İpotekli İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası, bireysel harcamalar kapsamında yüksek tutarda ihtiyaçları olan müşterilerine uzun vadeli, düşük tutarlarda ödemeler ve uygun faiz oranları ile ipotekli ihtiyaç kredisi sunuyor.

Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 1,25 olarak belirlenmiştir. Sabit faiz oranları ile finansman desteği veren banka, müşterilerinin aylık gelirlerine en uygun ödeme planlarını hazırlamaktadır.

48 ay vadeli ipotekli ihtiyaç kredisi sunan Ziraat Bankası, hem her ay eşit tutarlı ödemeler hem de 3 ayda bir eşit tutarlı ödemeler olmak üzere 2 farklı türde ödeme imkanı sağlamaktadır.

Bireylerin düzenlenen kredi kampanyasından yararlanabilmeleri için kendilerine ait olan gayrimenkul tapusu getirmeleri gerekmektedir. Kredi limiti gayrimenkul türüne göre belirlenmektedir. Eğer bireyler konut ipotek ettirirlerse konutun yüzde 80’i kadar ihtiyaç kredisi verilir. Eğer ipotek ettirilen taşınmaz iş yeri olursa iş yerinin ekspertiz değerinin yüzde 75’i kadar, bu taşınmaz imarlı arsa olursa da yüzde 50’si kadar ihtiyaç kredisi verilir. Banka gayrimenkulü ipotek eder ve ödemeler bittiğinde de ipotek kaldırılır.

Kredi kullanımı süresinde hayat sigortası, konut sigortası ve zorunlu deprem sigortasının yapılması gerekmektedir.

İpotekli ihtiyaç kredisi başvurusu banka şubelerinden yapılıp, kredi başvurusunda bireylerden nüfus cüzdanları, kredi başvuru formu, gelir belgesi, gayrimenkul tapusu ve ikametgah belgesi istenmektedir. Bu belgelere ek olarak teminat talep edilebilir ya da kefil istenebilir. Kefil istenmesi halinde kefillerin de aynı belgeleri getirmeleri gerekmektedir.

50.000 TL İpotekli İhtiyaç Kredisi

Düzenlenen kredi kampanyası kapsamında 4 yıl vadeli ödeme planı ile 50 bin TL tutarında finansman alan bireylerin aylık kredi ödemesi yüzde 1,25 faiz oranı ile 1.391,54 TL olmaktadır. Kredi sonunda ödenecek toplam tutar 66 bin 793,80 TL olup, 250 TL tahsis ücreti alınır. Sigorta ücretleri kişi ve gayrimenkul türüne göre değişkenlik gösterir.

Etiketler
Başa dön tuşu