Ziraat Bankası Rusya ile Anlaşma İmzaladı!

Ziraat Bankası ile Rusya Milli Kartlı ödeme Kuruluşu arasında bir işbirliği anlaşması imzalandı.

MIR Kart Ziraat Bankası ATM’lerinde Kullanılabilecek

Ziraat Bankası NSPK olarak kısaltılan Rusya Milli Kartlı Ödeme Kuruluşu ile bir işbirliğine imza attı. National Payment Card System Joint Stock Company ile Ziraat Bankası arasında imzalanan anlaşmaya göre Rusya’nın milli kartı MIR bundan böyle Ziraat Bankası’nın ATM’lerinde ve üye iş yerlerinde kullanılabilecek. Ziraat Bankası tarafından bu konuda bir açıklama yapıldı. Açıklamada Rusya Milli Kartlı Ödeme Kuruluşu ile imzalanan anlaşmadan bahsedilerek bilgilendirmede bulunuldu.

Rus Turistlere Ziraat Bankası ATM’lerinden Nakit Çekim İmkanı

Ziraat Bankası’nın açıklamasında VISA, Troy, UnionPay ve Mastercard’ın ardından MIR logosu bulunan Rusya milli kartının da kabulünün sağlandığı bildirildi. Rusya Milli Kartlı Ödeme Kuruluşu ile Banka arasında imzalanmış olan işbirliği anlaşmasına göre Rus milli kartı olarak bilinen MIR kart kullanıcıları Türkiye’ye gerçekleştirdikleri ziyaretlerde Ziraat Bankası ATM’lerinden ve Ziraat Bankası üye iş yerlerinde işlem yapabilecekler. MIR kart sahibi Rus vatandaşları Ziraat Bankası ATM’lerinden nakit para çekebilecekleri gibi, üye iş yerlerinden yapacakları alışverişlerde kartlarını kullanacaklar.

Türkiye – Rusya Ticari İlişkileri Geliştirilecek

Rusya’nın yerli kartı MIR kart, 7 binden fazla Ziraat Bankası ATM’sinde ve 5 binden fazla Ziraat Bankkart üye iş yerinde kullanılabilecek. Ziraat Bankası ile Rusya Milli Kartlı Ödeme Kuruluşu NSPK arasında imzalanan anlaşmanın amacının Türkiye – Rusya arasındaki finans ve ticaret ilişkilerinin geliştirilmesi ve artmasına katkı sağlanması olduğu bildirildi. Anlaşmanın Türkiye’nin turizmine katkı sağlamasının beklendiği de Ziraat Bankası’nın açıklamasında belirtildi.

Kapalı