Ziraat Bankası Seracılık Kredi Paketi Büyük İlgi Gördü!

Ziraat Bankası tarafından uygulamaya alınan seracılık kredi paketine yapılan başvurular kısa sürede 1 milyar liraya ulaştı.

Ziraat Bankası Kredi Paketi 1 Milyar Liralık Başvuru Aldı

Ziraat Bankası bir süre önce seracılık kredi paketi ürününü sunduğunu açıklamıştı. Bu paketin büyük ilgi gördüğü ve kısa sürede 1 milyar liralık kredi başvurusuna ulaşıldığı açıklandı. Ziraat Bankası Tarım Politikaları Bölüm Başkanı Ferhat Pişmaf tarafından yapılan açıklamada 2019 yılı şubat ayında uygulamaya alınan seracılık kredi paketinden faydalanmak için başvuranların sayısının giderek arttığı, yapılan kredi başvurusu tutarının 1 milyar liraya yaklaştığı belirtildi. Ziraat Bankası bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada seralardaki tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesi ve artırılması amaçlanarak hayata geçirdikleri seracılık kredi paketine gelen yoğun talepten bahsedildi.

Seracılık Faaliyetlerinin Geliştirilmesi Amaçlanıyor

Ziraat Bankası’nın Türkiye’de belirli bölgelerde yoğun olarak yürütülen seracılık faaliyetlerine destek sağlamak amacıyla devreye aldığı seracılık kredisi paketi kısa sürede büyük ilgi gördü. Banka, bu ürünüyle özellikle jeotermal enerji kaynaklarının yer aldığı bölgelerde seracılığın daha yaygın hale gelmesini, kapasitenin artırılmasını, üretimde verimlilik sağlanmasını, sürdürülebilir üretime geçilmesini amaçlıyor. Ziraat Bankası kredi paketi geçen şubat ayında tanıtılarak uygulamaya alındı.

400 Milyon Liralık Kredi Kullandırdık

Ziraat Bankası Tarım Politikaları Bölüm Başkanı Ferhat Pişmaf açıklamasında sundukları seracılık kredi paketi için şubat ayından bugüne kadar 1 milyar liraya yakın kredi başvurusu aldıklarını söyledi. Pişmaf, bu başvurular sonucunda üç ay gibi bir zamanda yaklaşık olarak 400 milyon liralık kredi kullanımı sağladıklarını, diğer kredi taleplerinin değerlendirilmeye devam edildiğini, 2019 yılı sonuna kadar 1 milyar liralık kredi kullandırmayı planladıklarını da belirtti.

Kapalı