Ziraat Bankası Sosyal Medyada En Etkili Banka Seçildi!

Ziraat Finans Grubu, Social Media Awards Türkiye ödülleri kapsamında üç ayrı ödüle layık görüldü.

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı

Ziraat Bankası tarafından yapılan bir açıklamayla Ziraat Finans Grubu’nun aldığı ödüllerden bahsedildi. Yapılan açıklamada Ziraat Bankası’nın 2017 yılında ve 2018 yılında olduğu gibi bu yıl da sosyal medyanın en etkili bankası olarak seçildiği bildirildi. Ziraat Bankası’nın açıklamasında Marketing Türkiye ve BoomSonar tarafından organize edilen Social Media Award Türkiye 2018 ödüllerinin sahiplerini bulduğu belirtildi. Bu ödüller kapsamında Türkiye’de sosyal medyaya damga vuran markalar, projeler, ajanslar ve kişiler ödül alıyor. Ziraat Bankası 2017 – 2018 yıllarındaki gibi 2019 yılında da sosyal medyanın en etkili bankası ödülünü aldı.

Ziraat Katılım Bankası’na Altın Ödül

Markaların sosyal medya platformlarında sergiledikleri performanslar tarafsız olarak ele alınıyor ve verilerin analizlerine dayandırılarak Social Brands marka endeksi hazırlanıyor. Markaların endeksteki sonuçlarına göre Veri Analitiği Ödülleri dağıtılıyor. Bu ödüllerde bankalar kategorisinde Ziraat Bankası sosyal medyanın en etkili bankası seçilirken Katılım bankaları kategorisinde Ziraat Katılım Bankası altın ödül aldı. Ziraat Emeklilik ise Hayat Sigortaları ve Bireysel Emeklilik kategorilerinde bronz ödüllere layık görüldü. Böylece Social Media Awards Türkiye ödüllerinde Ziraat Finans Grubu toplamda dört ödülün sahibi oldu.

Sosyal Medyayı Tamamlayıcı Olarak Görüyoruz  

Alınan ödüllerle ilgili konuşan Ziraat Bankası Bankacılık Operasyonları ve İletişim Genel Müdür Yardımcısı Ali Kırbaş, dünyada ve Türkiye’de sosyal medyanın günlük hayattaki yerinin gittikçe arttığını, Ziraat Finans Grubu’nun sosyal medyayı müşterilerle kurulan iletişimde tamamlayıcı olarak gördüğünü, Ziraat müşterilerine doğru içerikleri doğru zamanda sunmaya çalıştıklarını söyledi.