Ziraat Bankası Sürdürülebilirlik Raporu Yayımlandı!

Ziraat Bankası tarafından 2018 yılın a ait Sürdürülebilirlik Raporu yayımlandı.

Firmalar Sürdürülebilirliğe Göre Aksiyonlar Almalı

Ziraat Bankası 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nden önce 2018 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Ziraat Bankası Kurumsal Mimari Grup Başkanı İlker Met raporla ilgili açıklamalarda bulundu. İlker Met, firmaların büyümelerine ve karlarını artırmaya devam edebilmelerinin yolunun yaşadıkları çevrenin ve toplumun geleceği için geliştirici ve iyileştirici nitelik taşıyan aksiyonlar almasının gereklilik olduğunu söyledi. İlker Met’in, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nden önce Banka tarafından hazırlanan ve yayımlanan 2018 yılına dair Sürdürülebilirlik Raporu ve Ziraat Bankası’nın yürüttüğü sürdürülebilirlik politikaları ile ilgili açıklama dikkat çekti.

Ziraat Bankası Sürdürülebilir Projeler Tasarlıyor

Ziraat Bankası Kurumsal Mimari Kurup Başkanı İlker Met açıklamasında gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için Banka olarak gerçekleştirdikleri tüm faaliyetlerde çevreye olumsuz etki vermeyecek çözümler geliştirdiklerini söyledi. İlker Met, iş süreçlerini sürekli olarak yenileme sebeplerinin de bu olduğunu, 2018 Sürdürülebilirlik Raporu’nu da 5 Haziran Çevre Günü’nden hemen önce yayımlayarak bu konuda bir farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini, diğer yandan sürdürülebilirlik politikaları kapsamında enerji üretimini ve kağıt kullanımını azaltacak projeler tasarlamaya devam ettiklerini de söyledi.

Ziraat Bankası 4.578 Ağacın Kesilmesini Engelledi

Ziraat Bankası tarafından 2018 yılında gerçekleştirilen sürdürülebilirlik kapsamındaki süreç iyileştirme projeleri ile 4.578 adet ağacın kesilmesine sebep olacak kağıt tüketiminin önüne geçildiğini söyleyen İlker Met, toner kullanımından yüzde 20 tasarruf edildiğini, 1 milyon kilogram civarında karbondioksit salınımının engellendiğini de belirtti. Ziraat Bankası’nın diğer yandan sensör sistemleri, klimalar ve led kullanımları ile ilgili tüm enerji tasarrufu gelişmelerin takip ettiğini ve uyguladığını da ifade etti.