Ziraat Bankası Yurtdışında 100 Noktaya Ulaştı!

Ziraat Bankası yurtdışında en yaygın Türk bankası olma unvanını korumaya devam ediyor.

Ziraat Bankası’nın Yurtdışında Büyümesi Sürüyor

Ziraat Bankası dünya genelinde en çok faaliyet ağına sahip Türk bankası olarak yoluna devam ediyor. Yurtdışındaki büyümesini son zamanlarda daha da kuvvetlendiren Banka, 2018 yılında Özbekistan’da yüzde 100’ü kendisine ait olan bir banka kurmuştu. Ziraat Bankası ayrıca geçen yıl Gürcistan’da Tsereteli, Bosna Hersek’te Bijelijina, Kazakistan’da Atırau, Kosova’da Prizren, Azerbaycan’da Gence şubelerini de açtı. Daha sonra Banka tarafından Karadağ’ın Budva ve Bar şehirlerinde 2 şube açıldı. Yurtdışında 2018 yılının sonuna kadar toplam 10 şube açan Ziraat Bankası bu sayıyla 18 farklı ülkede 100 noktaya ulaşmış oldu.

Ziraat Bankası Yurtdışında Sadece Bankacılık Alanında Hizmet Vermiyor

Ziraat Bankası yer aldığı ülkelerin ekonomilerine diğer kazandıracak faaliyetlerin finanse edilmesi ile ilgili bankacılık ihtiyaçlarını en etkili şekilde karşılamayı hedefliyor. Bulunduğu ülkeler ile Türkiye’nin arasındaki dış ticaret faaliyetlerinin geliştirilmesine ve iki ülkenin ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik büyük katkılar da sağlıyor. Faaliyette olduğu ülkelerde sadece bankacılık alanında değil, sigortacılık, leasing, portföy yönetimi, finans teknolojileri ve ödeme sistemleri gibi alanlarda da hizmetleri olan Ziraat Bankası bu ülkelerin finans sektörüne de destek veriyor.

O Ülkelerde Sadece Şube Açmıyoruz

Ziraat Bankası Kurumsal Mimari Grup Başkanı Dr. İlker Met yurtdışında 100 noktaya ulaşmaları konusunda konuştu ve Türkiye dışındaki Ziraat Bankası faaliyetleri organize edilirken sadece şube açıyor olmadıklarını, bu noktalara tüm bankacılık faaliyetlerini de götürdüklerini, Banka’nın iş modelinin, çalışma ortamının, yazılım alt yapısının da bu noktalarda yenilendiğini, Ziraat Finans Grubu’nun en büyük hedefinin yer alınan ülkelerin Türkiye ile arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirmesini sağlamak olduğunu söyledi.