Ziraat Bankası’ndan Üreticilere Yeni Kredi Paketi!

Ziraat Bankası tarafından ayçiçeği, mısır ve soya üreticilerine özel kredi paketi tasarlandı.

Ziraat Bankası’ndan Uygun Şartlarda Tarım Kredisi  

Ziraat Bankası üreticiler için özel olarak uygun şartlarda bir kredi paketi tasarladı ve uygulamaya aldı. Ziraat Bankası’nın yeni kredi paketi mısır, soya ve ayçiçeği üreticilerini ilgilendiriyor. Kredi paketiyle bu ürünlerin üretiminin artırılması, üreticilerin işletme giderleri modern basınçlı sulama sistemleri ve tarımsal mekanizma yatırımları yapmasının sağlanması amaçlanıyor. Ziraat Bankası üreticilere uygun koşullarda kredi sağlayarak üretimin artırılmasını hedefliyor. Banka tarafından bu konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Ziraat Bankası’nın ithal edilen tarım ürünleri arasında önemli yeri bulunan mısır, soya ve ayçiçeğinin yerli üretiminin desteklenmesinin amaçlandığı söylendi.

Ziraat Bankası Yerli Üretime Kredi Desteği Sağlıyor

Ziraat Bankası açıklamasında üreticilere sağlanan uygun tarım kredisi ile bahsi geçen bu ürünlerin yerlilik oranının artmasının sağlanacağı, böylece ithalatın azalacağı da belirtildi. Ziraat Bankası tarım kredisi paketinde ilk üretim ürünü olarak ayçiçeği, soya ve mısır olan firmaların işletme giderleri ile birlikte üretimde ihtiyaç duydukları mekanizma ve sulama sistemlerine dair yatırımlarının da finanse edilecek.  Banka tarafından bu amaçla üreticilere uygun şartlarda tarım kredisi sağlanıyor.

Üreticilere Düşük Faizli Kedi İmkanı

Ziraat kredi paketi kapsamında finansman sağlanan üreticiler işletme kredisi kullanmaları halinde geri ödemelerini en uzun 12 ay, yatırım kredisi kullanmaları halinde de en uzun 60 ay vadede yapabilecekler. İşletme kredilerinde ve yatırım kredilerinde, kredi geri ödeme şartlarının nasıl olacağı üreticilerin gelir elde ettikleri dönemlere göre belirlenebilecek. Üreticiler Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan kriterlere uygun olarak gerçekleştirecekleri üretimlerde düşük faizli kredi imkanlarından yararlanabilecekler.

Kapalı