Ziraat Bankası’nın Otomatik Katılıma Özel Avantajları Sürüyor!

Ziraat Bankası iştiraklerinden Ziraat Emeklilik Otomatik Katılım Sistemi’ne dahil olanlar bir çok avantaj elde ediyor.

Ziraat’ten Çalışanlara Otomatik Katılım Avantajları

Ziraat Bankası iştiraklerinden olan Ziraat Emeklilik, çalışanlara BES yani Bireysel Emeklilik Sistemi’ne otomatik katılıma özel avantajlar sunmaya devam ediyor. Çalışanlar Ziraat Emeklilik Otomatik Katılım Sistemi’ne dahil olmaları durumunda Ziraat Sigorta’dan Özel Konut Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası, Genişletilmiş Kasko ürünlerinde yüzde 25 oranında indirim hakkı kazanıyorlar. Ziraat Emeklilik ayrıca BES Otomatik Katılım Sistemi ile çalışanlara Eşya Paket ve Özel Sağlık sigortası ürünlerinde yüzde 10 indirim fırsatı da sunuyor.

Ziraat Emeklilik Otomatik Katılım Avantajları

Kişilerin emeklilik dönemlerinde ek kazanç elde ederek bu dönemi daha rahat geçirmelerini amaçlayan Bireysel Emeklilik Sistemi aynı zamanda tasarruf yapmak imkanı da veriyor. BES’e otomatik katılım için TC vatandaşı olmak ve 45 yaşın altında olup 4A veya 4C kapsamında çalışıyor olmak yeterli oluyor. Ziraat Emeklilik aracılığıyla Bireysel Emeklilik Sistemi’ne otomatik katılım sağlayan çalışanlar fon dağılım değişikliği, katkı payı değişikliği, ara verme, cayma ve ayrılma işlemlerini dijital kanallardan kendileri gerçekleştirebiliyorlar.

Ziraat Bankası Bireysel Kredilerinde Çalışanlara Özel Faiz Oranları

Ziraat Bankası ya da Ziraat Emeklilik şubelerine giderek BES’e otomatik katılım yapan çalışanlar konut sigortasında, kaskoda ve ferdi kaza sigortasında yüzde 25 indirim alabiliyorlar. Çalışanlar Ziraat Özel Sağlık Sigortası’nda yüzde 10 indirim hakkı kazanırken, ayrıca eşyalarını sigortalatmaları halinde de yüzde 10’luk indirimden yararlanıyorlar. Ziraat’ten 5.000 lira teminatı olan ücretsiz ferdi kaza sigortası ile vefat ya da mağduriyet durumlarında bu tutarda güvence sağlanıyor. Ziraat Emeklilik çalışanlara bireysel kredi faiz oranlarında avantaj sağlarken, vadesiz mevduat hesaplarından da işletim ücreti almıyor.