Ziraat Katılım 400 Milyon Liralık Kira Sertifikası İhraç Etti!

Ziraat Katılım Bankası tarafından 400 milyon lira değerinde kira sertifikası ihraç edildi.

Ziraat Katılım Bankası’ndan 96 Gün Vadeli İhraç İşlemi

Ziraat Katılım Bankası 400 milyon lira değerinde ve vadesi 96 gün olan kira sertifikası ihraç işlemini başarıyla gerçekleştirdi. Ziraat Katılım tarafından kira sertifikası ihracı ile ilgili bir açıklama yapıldı. 400 milyon lira tutarlı ihraç işleminin başarılı bir şekilde tamamlandığı, ihracın Ziraat Menkul Değerler adlı firma aracılığıyla 24 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirildiği, sertifikaların vadesinin 96 gün olduğu bildirildi. Açıklamada Ziraat Katılım Genel Müdür Yardımcısı Osman Karakütük de görüş belirtti.

Ziraat Katılım 39. İhracını Gerçekleştirdi

Ziraat Katılım Genel Müdür Yardımcısı Osman Karakütük gerçekleştirdikleri kira sertifikası işlemine gelen yoğun talepten gayet memnun olduklarını, bunun Ziraat Katılım Bankası’nın 39. kira sertifikası ihraç işlemi olduğunu, başarıyla tamamladıklarını, şimdiye kadar kira sertifikası ihraçları aracılığıyla temin ettikleri fonlamanın tutarının 7.7 milyar lira olduğunu söyledi. Osman Karakütük,  daha önceki ihraçlarda olduğu gibi bunda da yüksek taleple karşılaştıklarını belirtti. Ziraat Katılım Bankası 400 milyon liralık kira sertifikası ihraç etti.

2019’da 2.9 Milyar Liralık İhraç Gerçekleşti

Ziraat Katılım Bankası’nın sermaye yapısının gücünden de bahseden Genel Müdür Yardımcısı Osman Karakütük, aktiflerinin kaliteli olması, Türkiye ekonomisine yatırımcıların duyduğu güvenin bir işareti olduğunu ifade etti. 2019 yılının başından beri Ziraat Katılım olarak 8 değişik kira sertifikası ihraç ettiklerini, bunların toplam tutarının 2.9 milyar lira olduğunu, katılım bankacılığı sektöründe lider olma misyonlarının devam ettiğini de sözlerine ekledi.