Ziraat Katılım Bankası Finansman Oranları İndirildi!

Ziraat Katılım Bankası tarafından yapılan açıklamada finansman desteklerinde kar oranlarının indirildiği bildirildi.

Ziraat Katılım Finansman Oranlarını Yüzde 1’in Altına Çekti

Ziraat Katılım Bankası finansman oranlarını aşağı çektiğini duyurdu. Ziraat Katılım tarafından 250 bin lira üst limitli konut finansman oranı en uzun 180 aylık vadeler için aylık yüzde 1’in altına düşürüldü. Banka bahsi geçen vade ve tutardaki konut finansmanında oranı yüzde 0.99 olarak yeniden belirlendi. Ziraat Katılım Bankası finansman oranlarının aşağı yönlü revize edildiğini bildirdiği açıklamasında yeni oranların 5 Ağustos 2019 tarihinden itibaren geçerli olacağını haber verdi.

Konut Finansmanında Yeni Oranlar Ne Kadar Oldu?

Halk Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi kamu bankalarının ardından Ziraat Katılım Bankası da sağladığı nakit desteklerdeki oranları aşağı indirdi. Banka tarafından bu konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Ziraat Katılım yeni finansman oranları 5 Ağustos 2019’dan itibaren uygulanmaya başlayacak. Buna göre 250 bin lira ile 500 bin lira arasındaki konut finansman oranları 180 ay vadede aylık yüzde 1.19 oldu. 500 bin lira ile 1 milyon lira arasındaki konut finansmanında oran aynı vadede yüzde 1.29 olurken, 1 milyonun üzerindeki tutarlar için en uzun 180 ay vadede aylık yüzde 1.39 finansman oranı uygulanacak.

Bireysel Finansman Oranları da İndirildi

Finansman desteği alarak çalışan konut sektöründeki şirketler Ziraat Katılım Bankası ile anlaşmalı olmaları durumunda katkı payı ödeyecekler ve kendilerine özel olarak sunulan avantajlı oranlardan yararlanarak müşterilerine finansman kullanma imkanı sağlayacaklar. Ziraat Katılım Bankası bireysel finansman oranlarını da düşürdü. Bireysel finansmanlarda en uzun 60 ay vadede oranlar bütün Ziraat Katılım müşterileri için aylık yüzde 1.59 olarak belirlendi.