Ziraat Katılım Bankası Katar’da Tanıtıldı!

Katar’ın başkenti Doha’da Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından düzenlenen organizasyon kapsamında Ziraat Katılım Bankası tanıtıldı.

Ziraat Katılım Bankası’nın Tanıtımı Gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Katar’ın başkenti Doha’da bir program düzenledi. Düzenlenen programa katılan küresel yatırımcılara Ziraat Katılım Bankası’nın tanıtımı yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin düzenlediği programa Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer, Ziraat Katılım Bankası’nın temsilcileri, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Körfez Ülkeleri Temsilcisi Dr. M. Mustafa Göksu ve çok sayıda Katarlı şirketin yöneticileri ve iş insanları katılım gösterdi. Ziraat Katılım Bankası’nın yetkilileri düzenlene program kapsamında Banka’nın çalışmaları hakkında Katarlılara detaylı bilgiler verdiler.

Türk Bankaları Yatırımcılarla Buluşturuluyor

Programda bir konuşma yapan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Körfez Ülkeleri Temsilcisi Dr. M. Mustafa Göksu, Türkiye’de pek çok yatırım fırsatı olduğundan, diğer ülkelerden Türkiye’ye yatırım yapan kişilere süresiz oturum hakkı ve vatandaşlık hakkı ile ilgili detaylı bilgiler verdi. Göksu, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi olarak Türkiye’deki bankaları küresel yatırımcılarla bir araya getirdikleri programlara devam ettiklerini, yurtdışındaki yatırımcılara Türkiye’de sadece sanayi alanında yatırım yapmak için fırsatlar olmadığını, parasal yatırımların değerlendirilmesi konusunda da yardımcı olmayı amaçladıklarını söyledi.

12 Mart 2019 Tarihinde Yeni Bir Program Düzenlenecek

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Körfez Ülkeleri Temsilcisi Dr. M. Mustafa Göksu açıklamasında Türkiye’ye yurtdışından kaynak aktarılması ile ilgili çeşitli çalışmalarının olduğunu, bu sayede ülkemize yapılacak yatırımların çeşitlenmesini ve artmasını sağlamaya çalıştıklarını, Ziraat Katılım Bankası ile yapılan işbirliği kapsamında Katar Ticaret Odası ile 12 Mart 2019 tarihinde geniş kapsamlı bir başka programın daha gerçekleştirileceğini, bu toplantıda da yatırımcıların Türkiye’deki yatırım fırsatları ve çeşitliliği ile ilgili bilgilendirildiğini de ifade etti. Göksu ayrıca önümüzdeki dönemlerde de Türk bankaları ve yurtdışındaki yatırımcıların buluşturulmaya devam edileceğini de söyledi.