Ziraat Katılım Bankası’ndan Öğrencilere Büyük Fırsat!

Ziraat Katılım Bankası ile KTO Karatay Üniversitesi arasında bir işbirliği protokolü imzalandı.

Ziraat Katılım Bankası’ndan İşi Yerinde Gözle Projesi

Ziraat Bankası ve Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi arasında İşi Yerinde Gözle Projesi kapsamında bir işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşmanın imza töreni Karatay Üniversitesi’ne gerçekleşti. İmza törenine Ziraat Katılım Bankası İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı Suat Tüccar, Ziraat Katılım Konya – Selçuklu Şube Müdürü Alper Tungay Bıyıklı, BÜSAN Ziraat Katılım Bankası Şube Müdürü Tarık Tümer, Ziraat Katılım Bankası Konya – Mevlana Şube Müdürü Ali Osman Duran, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, KTO Karatay Üniversitesi Genel Sekreteri ve İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Hüseyin Ergun katıldı. Törende ayrıca Ziraat Katılım yetkilileri, akademisyenler ve öğrenciler de hazır bulundu.

Ziraat Katılım Bankası Öğrencilere Model Olacak

Ziraat Katılım Bankası’nın KTO Karatay Üniversitesi ile işbirliği yaptığı İşi Yerinde Gözle adlı proje, üniversitenin Kariyer ve Gelişim Ofisi tarafından yürütülecek. Projeye katılan öğrenciler okudukları bölümlerle ilgili sektörlerde akademik donanım ve bilgilerini uygulama fırsatı bulacaklar. Rektör Bayram Sade törende yaptığı konuşmada geçen yıllarda İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü’nü açtıklarını, bu bölüm bünyesinde işbirliklerinin her geçen gün geliştirildiğini, Ziraat Katılım Bankası’nın öğrencilere model olacak bir kurum olduğunu, bu projede en büyük görevin öğrencilere düştüğünü söyledi.

Bankacılık Sektörünün Nitelikli Personellere İhtiyacı Var

İşi Yerinde Gözle Projesi imza töreninde bir konuşma da Ziraat Katılım Bankası İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı Suat Tüccar yaptı. Tüccar konuşmasında bankaların da üniversiteler gibi çeşitli sorumluluklarının olduğunu, bankacılık sektöründe nitelikli personel ihtiyacının olduğunu, kendini geliştiren üniversite öğrencilerini ağırlamaktan Ziraat Katılım olarak memnuniyet duyacaklarını söyledi.

Öğrenciler Ziraat Katılım ile Gözlemleme Fırsatı Bulacaklar

İşi Yerinde Gözle Projesi’ne katılan öğrenciler Ziraat Katılım Bankası sayesinde mezuniyetlerinden önce okudukları bölümle ilgili işi gözlemleme ve deneyimleme fırsatı elde edecekler. Ayrıca hayati önem taşıyan, ancak kitaplarda bulunamayacak bilgileri bankacılık sektörü içinde öğrenebilme, staj yapabilme, değişik kurum ve kuruluşları görebilme, iş yaşamına dair yeni bir bakış açısı kazanabilme gibi imkanları da elde edecekler.