Akbank 5. Kez Türkiye’nin En İyi Bankası Seçildi

Akbank 5. Kez Türkiye'nin En İyi Bankası Seçildi
Akbank 5. Kez Türkiye'nin En İyi Bankası Seçildi

Finans Gündem’de yer alan habere göre Akbank, The Banker’ın “Yılın Bankası Ödülleri”nde başarılı oldu. Türkiye’nin en iyi bankası olarak seçilen Akbank, bu alanda 5. ödülünü aldı. Financial Times’ın bankacılık dergisi olan The Banker’ın dünya genelinde gerçekleştirdiği “Bank of the Year (Yılın Bankası)” ödülleri açıklandı.

Bankacılık sektöründe Oscar niteliğinde olan ödüller pandemi dolayısı ile bankaların kritik anlarda müşterilerine nasıl karşılık verdiklerini değerlendirdiler. Ayrıca bu zorlu süreçte dayanıklılıkları ve topluma kattıkları değerler de jüri değerlendirmeleri arasında yer aldı. Değerlendirmeler neticesinde ise Akbank, “Türkiye’nin En İyi Bankası” oldu.

Türkiye’nin En İyi Bankası Ödülü

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil onur duyduğunu belirtti. Binbaşgil açıklamasında, “Pandemi sürecinde müşterilerimize sunduğumuz bankacılık deneyimi, bizlere bu yıl 5. kez “Türkiye’nin En İyi Bankası” unvanını kazandırdı. Euromoney, Global Finance, EMEA Finance, World Finance ve son olarak The Banker’dan bu ödülleri kazanmamızda, pandemi döneminde gösterdiğimiz dayanıklılık ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik sunduğumuz dijital bankacılık hizmetlerimiz önemli rol oynadı. Yıllardır kararlılıkla sürdürdüğümüz teknoloji yatırımlarımızın karşılığını bu dönemde müşteri memnuniyeti olarak geri alıyoruz.

Geleceğin bankacılığı vizyonumuzla hayata geçirdiğimiz uygulamalarımız ve müşterilerimizin hizmetine sunduğumuz ürünlerimiz, dijitalleşmenin öneminin daha da arttığı bu süreçte müşterilerimizin hayatını kolaylaştırdı. Buna ek olarak değişim ve yenilik odaklı kurum kültürümüz bu dönemde bizim pusulamız oldu. İnsanın teknolojiyi, teknolojinin ise insanı beslediği yaşan ve sürekli yenilenen bir kültürümüz var. Esneklik, çeviklik ve adaptasyon gibi yetkinliklere büyük yatırım yapıyor, değişimi sahiplenmeyi teşvik ediyoruz. Bütün bunların ışığında, şartlar ne olursa olsun çalışanlarımızla birlikte müşterilerimize kesintisiz ve mükemmel hizmet sunmaya devam edeceğiz. ” cümlelerine yer verdi.

Binbaşgil: Öncelikler Değişti

Bankacılık sektöründe önceliklerin pandemi nedeni ile değiştiğini belirten Binbaşgil, açıklamasını, “Bütün dünyada iş yapış şekilleri değişti. Dijitalleşmenin artık bir tercih olmaktan çıktığı ve zorunlu hale geldiği bir dünyadayız. Bu bütün sektörler için geçerli. Biz zaten geleceğin bankacılığı vizyonumuzda dijitalleşmeyi ön plana koymuş ve bu konudaki çalışmalarımıza başlamıştık. Bu sebepledir ki bugün bankamız, teknoloji ve dijitalleşmede kaydettiği bu başarıyla The Banker gibi uluslararası kurumlarca geleceğin bankacılığı konusunda önemli bir model olarak gösteriliyor. Bu tüm Akbanklılar için gurur verici. Bankamızı başarıdan başarıya taşıyan tüm takım arkadaşlarıma gönülden teşekkür ederim” cümleler ile sonlandırdı.