a

İş Görüşmesi Mülakatlarında En Çok Sorulan Sorular!

İş Görüşmesi Mülakatlarında En Çok Sorulan Sorular!
0

BEĞENDİM

Bize kendinizden bahseder misiniz? Kendinizde zayıf bulduğunuz yönleriniz hangileri? Kendinizde en güçlü bulduğunuz yönleriniz hangileri? Önümüzdeki 5 yıl içinde nerede görüyorsunuz? Diğer adaylar arasından hangi sebeplerle sizi seçmeliyiz? Açık pozisyonumuzu nereden haber aldınız? Açık pozisyonumuzda işe alınmak sizin için neden önemli? Uzmanlık alanınız, yetenekleriniz hangileri? Bir müşteriyle veya meslektaşınızla en son ne zaman bir anlaşmazlık yaşadınız? Konu neydi? Hayalinizdeki işten bahseder misiniz? En verimli çalışacağınız iş ortamından bahseder misiniz?

Geçmiş 6 aylık dönemde işle ilgili aldığınız en zor kararınız neydi? İşe alınırsanız ilk 3 aylık dönemde sizden neler beklemeliyiz? Sizi tanıyan insanlar sizi nasıl tanımlarlar? İş yaşamı dışında yapmaktan hoşlandıklarınız nelerdir?Bize bu işle ilgili sormak istedikleriniz var mı? İşe alınırsanız size iş için öncelikle neyi temin etmeliyiz? İşverenlerde sevdiğiniz 3 özelliği söyler misiniz?

Bu pozisyonda başarı kazanmanıza en önemli etkiler nelerdir? Şirketimizin hedeflerine ne gibi katkılar sağlamayı düşünüyorsunuz? Şirketimiz hakkında bildikleriniz nelerdir? Başka hangi farklı pozisyonlar için iş görüşmeleri yapıyorsunuz? Bir önceki işinizden ayrılma nedeniniz neydi? Sizin için bir işte en önemli şeyler nelerdir? Beklentilerinizden bahseder misiniz? Kariyer planınızı değiştirmeyi neden istiyorsunuz? Maaş beklentiniz nedir? Ofiste baskı ve stresle karşılaşırsanız nasıl başa çıkarsınız? Bu şirkette hangi noktalar farklı ya da daha iyi olabilir? Gurur duyduğunuz bir başarınızı anlatır mısınız? Daha önceki işlerinizde bir yöneticinizle sorun yaşadınız mı? İyi işveren ve kötü işveren sizce nasıldır? Daha önceki işlerinizde çözüme ulaştırdığınız bir sorundan bahseder misiniz? Bir ekiple çalışmak mı, tek başına çalışmak mı? Size göre iş yaşamının en zor kararları nelerdir?

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.