Yapı Kredi Kayıtlı Sermaye Tavan Fiyatını Yükseltiyor

Yapı Kredi Yönetim Kurulu tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Bankanın kayıtlı sermaye tavan fiyatı 10 milyar lira olarak belirlenmişti. Bankadan yapılan açıklama sonrasında tavan fiyatın 15 milyar liraya çıkarılmasına karar verildi. Yapı Kredi Bankası’nın hisseleri uzun zamandır Borsa İstanbul üzerinden işlem görüyor. Bu noktada banka, kayıtlı sermaye tavan fiyatını yükseltmek için çalışmalara başladı.

Banka Yönetim Kurulu tarafından, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama gönderildi. Açıklamalara göre mevcut durumda olan kayıtlı sermaye tavanı 10 milyar lira olan bankanın, kayıtlı sermaye tavanının 15 milyar liraya yükseltilmesi bekleniyor. Ancak bu noktada gerekli mercilerin durumu inceleyerek onay vermeleri bekleniyor. Bu noktada kayıtlı sermaye miktarının yüzde 50 oranında artırılması bekleniyor.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamalara göre, kayıtlı sermaye oranının yükseltilmesi için yapılması planlanan sözleşmelerin tamamlanması için, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu ve diğer ilgili mercilere başvuruların yapılması için Genel Müdürlüğe yetkilerin verilmesine karar verildi. Sermayenin artırılması için çalışmalar devam ediyor.

Kapalı